پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیشرفت متخصصان در اورهال‌کردن هواپیماهای مسافربری/خرید هواپیماهای دست دوم ضروری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 207918 // // // //


پیشرفت متخصصان در اورهال‌کردن هواپیماهای مسافربری/خرید هواپیماهای دست دوم ضروری است

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: با توجه به استفاده از تکنولوژی تعمیر هواپیما و اورهال کردن آن ها، دیگر موضوع عمر هواپیما در اولویت قرار نمی گیرد، زیرا با بهسازی هواپیماهای موجود می توان حمل و نقل هوایی کشور را سر پا نگه داشت.


پیشرفت متخصصان در اورهال‌کردن هواپیماهای مسافربری/خرید هواپیماهای دست دوم ضروری است

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به فرسودگی ناوگان حمل و نقل هوایی کشور، گفت: میانگین عمر ناوگان هوایی کشور قبل از خرید چند فروند هواپیما حدود 25 سال بود که با خرید آن ها، میانگین عمر ناوگان به حدود 23 سال رسید، اما با گذشت دو سال، میانگین عمر هواپیماهای داخلی بار دیگر بالا رفته است.

رونمایی از نخستین موتور توربوجت ملی هواپیما‎

خرید هواپیماهای دست دوم باید در دستور کار قرار گیرد

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به افزایش حجم ترافیک هوایی کشور، خرید هواپیماهای جدید ضروری است، اما به دلیل تحریم ها نمی توانیم هواپیماهای نو خریداری کنیم، بنابراین خرید هواپیماهای دست دوم باید در دستور کار قرار گیرد.

پیشرفت متخصصان ایرانی در تکنولوژی تعمیر و اورهال هواپیما

ایرلاین های داخلی در تکنولوژی تعمیر هواپیما به نقطه ای رسیدند که می توانند هواپیماها را اورهال کنند، این مسئله موجب می شود که ما با بهترین روش از هواپیماهای دست دوم استفاده کنیم

وی افزود: ایرلاین های داخلی در تکنولوژی تعمیر هواپیما به نقطه ای رسیدند که می توانند هواپیماها را اورهال کنند، این مسئله موجب می شود که ما با بهترین روش از هواپیماهای دست دوم استفاده کنیم.

با اورهال کردن هواپیما، دیگر موضوع عمر حمل و نقل هوایی در اولویت قرار نمی گیرد

موسوی بیوکی ادامه داد: با توجه به استفاده از تکنولوژی تعمیر هواپیما و اورهال کردن آن ها، دیگر موضوع عمر هواپیما در اولویت قرار نمی گیرد، زیرا با بهسازی هواپیماهای موجود می توان حمل و نقل هوایی کشور را سر پا نگه داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: امروز کارشناسان فنی حمل و نقل هوایی کشور آنقدر قابل و قوی شدند که به سرعت تشخیص می دهند که آیا یک هواپیما قادر به پرواز و حمل مسافر است یا خیر، البته بعد از حوادث چند سال گذشته، استانداردهای چک و نگهداری هواپیما بسیار بالا رفته و سختگیرانه تر شده است.

وزارت راه باید نسبت به پایین آوردن میانگین عمر ناوگان حمل و نقل هوایی اقدام کند

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی برای پایین آوردن میانگین عمر ناوگان حمل و نقل هوایی باید اقدام به خرید هواپیماهای دست دوم از کشورهای اروپایی کند./

منبع : خانه ملت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو