پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برنامه اعزام و پرواز حجاج شرق کشور به حج

تاریخ خبر: // کد خبر: 208330 // // //


برنامه اعزام و پرواز حجاج شرق کشور به حج

جزئیات پرواز حجاج خراسان جنوبی، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان به سرزمین وحی را در این خبر مشاهده کنید.


برنامه اعزام و پرواز حجاج شرق کشور به حج

**آغاز پرواز حجاج خراسان جنوبی ۲۵ تیرماه از فرودگاه بین‌المللی بیرجند+ جدول برنامه پروازی:

هادی سلامی صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه همه زائران این استان مدینه قبل هستند اظهار داشت: اعزام زائران خراسان جنوبی به سرزمین وحی در قالب 17 کاروان با انجام 10 سورتی پرواز از طریق فرودگاه بیرجند 25 الی 29 تیر ماه سال جاری  انجام می‌شود.

وی گفت: با توجه به شرایط خاص سیاسی و اجتماعی و حساسیت‌هایی که مجموعه حاکمیت نظام نسبت به انجام عملیات حج دارند همانند دو سال گذشته همه تلاش خود را برای انجام این رویداد سیاسی-عبادی به کار خواهیم گرفت.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده همه عوامل فرودگاهی آمادگی مواجهه و رویارویی با بروز تاخیرهای پروازی و هرگونه رخداد غیر منتظره را دارند.

سلامی افزود: برنامه‌ریزی‌های اداره کل فرودگاه‌های استان از چند ماه قبل برای انجام هرچه بهتر پروازهای حج آغاز و در همین راستا بررسی دستگاه‌های کمک ناوبری، سیستم‌های بازرسی، تجهیزات فنی و تاسیسات انجام شده است.

وی بیان کرد: همه سیستم‌های فرودگاه کاملاً عملیاتی بوده و تمام واحدها و ادارات مرتبط با عملیات حج از جمله مدیریت ترمینال، اداره فنی مهندسی و تاسیسات، مراقبت پرواز، ایمنی و آتش نشانی، الکترونیک و مخابرات هواپیمایی و غیره برای ارایه خدمت رسانی به پروازهای زائران بیت‌الله الحرام آمادگی دارند.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه نخستین کاروان حجاج ساعت 5:35 سه شنبه 25 تیر ماه سال جاری راهی سرمین وحی خواهند شد افزود: درمدت 5 روز فرودگاه بیرجند به صورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به زائرین و مسافران خواهد بود.

وی افزود: 2 هزار و 496 نفر زائر خراسان جنوبی توسط هواپیماهای ایرباس 300 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

سلامی با اعلام اینکه همه پروازها توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام می شود گفت: علاوه بر زائران استان خراسان جنوبی یک کاروان از استان خراسان رضوی نیز از فرودگاه بیرجند به سرزمین وحی اعزام خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان خراسان جنوبی گفت: سالن چند منظوره فرودگاه بیرجند برای دریافت بار غیرهمراه زائرین با فراهم کردن تجهیزات بازرسی آماده شده است.

وی ادامه داد: عملیات دریافت  بار غیر همراه حجاج توسط اداره کل پست آغاز و با برنامه‌ریزی صورت گرفته تمام چمدان‌های زائرین قبل از شروع پروازها تحویل فرودگاه شده و پس از انجام امور بازرسی توسط عوامل پلیس و گمرک  برای تحویل به شرکت هواپیمایی ایران‌ایر ارسال خواهند شد تا زمان پرواز بتوانیم بهترین مدیرت زمان را انجام دهیم.مدیرکل فرودگا‌های استان خراسان جنوبی گفت: برنامه پروازی حج تمتع فرودگاه بیرجند به شرح جدول زیر خواهد بود.

 

**بیش از هزار زائر از سیستان و بلوچستان به حج تمتع اعزام می‌شوند:

حسن اعرابی مقدم  اظهار داشت: در سال جاری هفت پرواز از نوع ایرباس 310 و 306 متعلق به هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران کار اعزام زائران سیستانی و بلوچستانی به سرزمین وحی را بر عهده دارند.

مدیرکل فرودگاه‌های سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کار اعزام زائران به سرزمین وحی از صبح چهارشنبه 26 تیرماه آغاز خواهد شد تصریح کرد: برای عملیات اعزام زائران استان امسال نیز همچون سنوات گذشته کلیه نیروهای عملیاتی، خدمات فرودگاهی، سپاه حفاظت،پلیس، پلیس گذرنامه و… در آمادگی کامل برای برقراری این پرواز ها هستند.

وی ادامه داد: کار اعزام زائران به حج تمتع از فرودگاه بین المللی زاهدان تا تاریخ  ٢٩ تیرماه ادامه دارد و همکاران ما وظیفه خدمت رسانی و حمل و نقل هوایی زائران را برعهده دارند.

وی گفت: برای سهولت در تردد مسافرین و زائران محترم از همشهریان عزیز و مشایعت کنندگان محترم تقاضا می‌شود تا از همراهی بیش از حد همراه زائر در فرودگاه خودداری شود.

 

**نخستین کاروان حجاج خراسان رضوی عازم سرزمین وحی شدند:

نخستین گروه حجاج خراسان رضوی صبح امروز عازم سرزمین وحی شدند.

در نخستین اعزام کاروان‌های سرزمین وحی از خراسان رضوی، 250 زائر در قالب دو کاروان حضور داشتند و به عنوان نخستین گروه از حاجیان خراسان رضوی به سرزمین وحی اعزام شدند.

این اعزام‌ها از فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهدمقدس صورت گرفت و گروه‌های بعدی اعزامی حج تمتع نیز در روزهای آینده از این فرودگاه عازم می‌شوند.

 

منابع: با اندکی اضافات و تلخیص برگرفته از خبرگزاری تسنیم (لینک 1)،(لینک 2)،(لینک 3)

 


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو