پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تشدید نگرانی ها از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های امریکا

تاریخ خبر: // کد خبر: 208370 // // //


تشدید نگرانی ها از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های امریکا

طرح دولت ترامپ برای گسترش فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های بین المللی آمریکا، با مخالفت بسیاری از گروهای مدنی همچنین بسیاری از مسافرین مواجه شده است.


تشدید نگرانی ها از فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های امریکا

طرح دولت ترامپ برای گسترش فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های بین المللی آمریکا، با مخالفت بسیاری از گروهای مدنی همچنین بسیاری از مسافرین مواجه شده است.

در طرح موردنظر قرار است 20 فرودگاه برتر آمریکا از جمله نیویورک، لس انجلس، لاس وگاس و سانفرانسیسکو و …. تا پایان سال 2021 میلادی به فناوری تشخیص چهره تجهیز شده و به جای رصد گذرنامه مسافرین، چهره افراد مورد بررسی و شناسایی قرار گیرد.

مهمترین هدف این طرح آن است که اطلاعات بیومتریک تمامی مسافرین هنگام ترک آمریکا جمع آوری شده و در اختیار وزارت امنیت داخلی این کشور قرار گیرد. در حال حاضر پیش بینی شده است که این فناوری اطلاعات بیومتریک و شخصی 100 میلیون مسافر بین المللی به خاک امریکا را مورد بررسی قرار داده و پس از ثبت در اختیار وزارت امنیت داخلی قرار دهد.

برخی از موافقان فناوری معتقدند این سیستم هوشمند فرایند خروج از گیت را سریع تر کرده و اطلاعات بیومتریک می تواند اطلاعات منحصر به فردی از مظنونان و حتی تروریست ها را دراختیار مأموران امنیتی قرار دهند.

سخنگوی British Airways در دفاع از فناوری تشخیص چهره می گوید: استفاده از این فناوری برای مسافرین اختیاری است و ما به ان ها این اطمینان را می دهیم که هرگز اطلاعات بیومتریک آن ها را نگه نداشته و امنیت آن ها را به خطر نمی اندازیم. با این حال، گوس حسین، مدیر اجرایی در حریم خصوصی بین المللی نسبت به چنین ابتکار عملی ابراز نگرانی کرده و می گوید: فناوری باید در راستای کاهش خطرات ناشی از نشت اطلاعات خصوصی و فردی حرکت کرده و به حفظ اطلاعات شخصی کمک کند. این در حالی است که اطلاعات بیومتریک از طریق این فناوری ثبت شده و منبع موثری برای نقض حریم خصوصی بشمار می رود.

 در همین حال اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا نیز نسبت به گسترش فناوری تشخیص چهره در فرودگاه های ایالات متحده هشدار داده و تأکید کرده است که این سیستم می تواند به ابزاری برای نظارت عمومی تبدیل شود. همچنین برخی گروههای مدنی نیز از حمله هکری به اطلاعات بیومتریک ثبت شده در فرودگاه ها ابراز نگرانی کردند و این سئوال را مطرح کردند که چگونه دولت می تواند از اطلاعات افراد در مقابل حمله سایبری و هکرها محافظت کند.

گفتنی است در حال حاضر فرآیند خروج بیومتریک تنها در 17 فرودگاه آمریکا انجام می شود. از زمان آغاز طرح تاکنون 135 فرد که تلاش داشتند با هویت کاذب وارد هواپیما شوند دستگیر شده و راهی زندان شدند. این سیستم در پردازش بیومتریک 19 میلیون مسافر داخلی مورد استفاده قرار گرفته و 97 درصد صحیح عمل کرده است. این در حالی است که برخی از این سیستم ها در شناسایی رنگین پوستان و سیاه پوستان دچار اشتباه شده و مشکلات عدیده ای را برای آن ها ایجاد کرده است.

در هر صورت علی رغم وجود همه مخالفت ها و نگرانیها، فناوری تشخیص چهره، به معیاری متداول برای سنجش ایمنی در فرودگاه‌های آمریکا تبدیل شده و گریزی در مخالفت و عدم همراهی با این سیستم هوشمند را باقی نگذاشته است. حال باید منتظر ماند و دید آیا مخالفت گروههای مدنی با فناوری تشخیص چهره در آمریکا راه به جایی می برد یا خیر؟

منبع : خبرگزاری ایران آنلاین (لینک)


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو