پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سه دلیل کاهش پروازهای فرودگاه اردبیل

تاریخ خبر: // کد خبر: 208395 // // //


سه دلیل کاهش پروازهای فرودگاه اردبیل

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل از افتتاح ترمینال فرودگاه اردبیل در چند هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور خبر داد و سه عامل بهسازی باند فرودگاه، مشکل ناوگان هوایی ایرلاین‌ها و ضعف اقتصادی منطقه را از دلایل کاهش پروازهای این فرودگاه دانست.


سه دلیل کاهش پروازهای فرودگاه اردبیل


مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل از افتتاح ترمینال جدید فرودگاه اردبیل در چند هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور خبر داد و سه عامل بهسازی باند فرودگاه، مشکل ناوگان هوایی ایرلاین‌ها و ضعف اقتصادی منطقه را از دلایل کاهش پروازهای این فرودگاه دانست.

سید فخرالدین هاشمی به توسعه فرودگاه اردبیل اشاره کرد و گفت: توسعه فرودگاه اردبیل در آینده اقتصادی استان اردبیل بسیار نقش خواهد داشت.

وی در ادامه به بهسازی باند فرودگاه اردبیل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر پروژه‌های بسیاری در دست اقدام است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ترمینال جدید فرودگاه اردبیل است.

هاشمی فضای این ترمینال را 8 هزار و 100 متر اعلام کرد و گفت: تاکنون برای این پروژه بالغ بر 60 میلیارد تومان هزینه شده است که با تجهیز کامل آن ممکن است این رقم به 80 میلیارد تومان نیز برسد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل تصریح کرد: ترمینال فرودگاه اردبیل طی هفته‌های آینده در سفر رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

هاشمی با بیان اینکه پروازهای فرودگاه اردبیل به نسبت سال گذشته کاهش پیدا کرده است، بیان کرد: بهسازی باند فرودگاه، مشکل ناوگان هوایی ایرلاین‌ها و ضعف اقتصادی منطقه از دلایل کاهش پروازهای این فرودگاه است.

او گفت: مسئولان استانی باید برای افزایش تعداد پروازهای این فرودگاه تلاش کنند چرا که کار ما تنها فرودگاه داری و فراهم‌سازی زیرساخت‌ها و بسترهای مورد نیاز است.

وی در خصوص وضعیت فعلی پروازهای این فرودگاه نیز توضیح داد: در حال حاضر مسیر پروازی تهران-اردبیل با هواپیمایی آسمان و ایران‌ایر و مسیر اردبیل-مشهد با هواپیمایی آسمان در این فرودگاه برقرار است.

به گفته او، چندی پیش نماینده هواپیمایی ترکیش از فرودگاه اردبیل بازدید کرد و از وضعیت مطلوب زیرساخت‌های این فرودگاه تعجب کرد و در نهایت قول برقراری پرواز اردبیل-استانبول را برای سال آینده داد.


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو