پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تلسکوپ فضایی روسیه بازنشسته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 208625 // // //


تلسکوپ فضایی روسیه بازنشسته شد

رصدخانه فضایی رادیو آسترون (RadioAstron) ماموریت خود پایان داد. رادیوآستورن در طول ماموریتش اقدام به تهیه برخی از پروضوح‌ترین عکس‌های نجوم در تاریخ کرد. رادیو‌آستورن همچنین مطالاعات اخترفیزیکی زیادی را بر روی اجرام نجومی، با همکاری دیگر تلسکوپ‌ها در سراسر جهان از جمله تلسکوپ گرین بانک انجام داد.


تلسکوپ فضایی روسیه بازنشسته شد

رصدخانه فضایی رادیو آسترون به ماموریت خود پایان داد. این رصدخانه فضایی در طول ماموریتش علاوه‌بر تهیه برخی از پر وضوح‌ترین عکس‌های نجوم در تاریخ مطالعات اخترفیزیکی زیادی را بر روی اجرام نجومی، با همکاری تلسکوپ‌هایی در سراسر جهان از جمله تلسکوپ گرین بانک انجام داد.

رادیوآستورن که در ژانویه ۲۰۱۱ پرتاب شد به‌طور عمده از یک تلسکوپ با قطر ۴۳ متر در آزمایشگاه گرین‌بانک برای دریافت داده‌ها استفاده می‌کرد.
رادیوآستورن جامعه علمی بین‌المللی را به واسطه یافته‌های منحصر به فردی که پیدا می‌کرد تحت تاثیر قرار می‌داد. دقت تصویربرداری بالای این رصدخانه به کمک تکنیک تداخل سنجی بسیار طولانی بدست آمد. این تکنیک بدین صورت است که ماهواره با متصل شدن به آنتن‌های تلسکوپ‌های زمین با متمرکز کردن همه آن‌ها روی یک هدف به خصوص، یک تلسکوپ مجازی بسیار قدرتمند می‌ساخت.
برنامه رادیوآسترون توسط مرکز فضایی آسترو، موسسه فیزیک لبدف و انجمن علمی لاوچکین تحت قرارداد با آژانس فضایی روسیه اجرا شد.

 

منبع : بااندکی اضافات و تلخیص از اسپاش


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو