پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | زایران حامل مواد مخدر تا ۱۵ سال ممنوع‌الخروج می شوند

تاریخ خبر: // کد خبر: 208760 // // //


زایران حامل مواد مخدر تا ۱۵ سال ممنوع‌الخروج می شوند

فرمانده پلیس فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: زایران بیت‌الله الحرام توجه داشته باشند طبق قانون به همراه داشتن مواد مخدر حتی به میزان کم جرم بوده و در صورت مشاهده گذرنامه فرد توقیف و از یک تا ۱۵ سال ممنوع‌الخروج می شود.


زایران حامل مواد مخدر تا ۱۵ سال ممنوع‌الخروج می شوند

سرهنگ الهوردی خضرلو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طبق ماده ۱۷ قانون مبارزه با مواد مخدر، زائرانی که برای اولین بار مرتکب این جرم شوند گذرنامه آنان ابطال و به مدت یک تا ۵ سال و در صورت تکرار پنج تا ۱۵ سال ممنوع‌الخروج می‌شوند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حتی یک گرم مواد مخدر در موسم حج از استان خارج نشده، گفت: کشور عربستان قوانین بسیار سخت و مجازات‌های سنگینی را برای کسانی که حتی داروهای پزشکی حاوی کدیین به همراه دارند، در نظر می‌گیرد.

سرهنگ خضرلو ادامه داد: زائرانی که نیاز به استفاده از دارو دارند ضروری است با پزشک کاروان خود هماهنگ کنند و به صورت خودسرانه اقدام به حمل داروهای پزشکی نکنند، زیرا این کار عواقب سنگینی برای آنان به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه حمل ۱۰ قلم دارو به کشور عربستان ممنوع است، گفت: زائران از به همراه داشتن آمپول پتیدین، آمپول مرفین، قرص متادون، شربت متادون، قرص هیدرومرفین، قرص متیل فینرات هیدروکلراید، قرص ترامادول، آمپول ترامادول، شربت اکسپکتورانت کدیین و قرص استامینوفن کدیین خودداری کنند.

وی از زائران خواست: به هیچ عنوان شیرین بیان به همراه نداشته باشند زیرا پلیس عربستان آن را به مواد مخدر تشبیه کرده و زائران دچار مشکل خواهند شد.

فرمانده پلیس فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در سال جاری ۴ هزار و ۷۰۳ نفر از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به سفر حج اعزام می‌شوند که از این تعداد ۷۰۵ نفر از استان اردبیل هستند.

نخستین کاروان زائران حج تمتع ۳ مرداد ماه سالجاری از فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

کشف بیش از ۳۲ کیلوگرم مواد مخدر

سرهنگ خضرلو در خصوص کشفیات مواد مخدر توسط پلیس فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز نیز گفت: در سال جاری ۳۲ کیلو و ۸۱۶ گرم انواع مواد مخدر توسط این پلیس کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: در این رابطه ۵۷ نفر دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند که ۴۸ نفر مرد و ۹ نفر زن بودند.

کشف ۷ کیلو شمش طلا

فرمانده پلیس فرودگاه‌های آذربایجان شرقی گفت: در سال جاری پلیس فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز موفق به کشف هفت کیلوگرم شمش طلا از بار یکی از مسافران که قصد سفر به کشور ترکیه را داشت، شدند.

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو