پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری تمرین کامل دوسالانه طرح اضطراری در فرودگاه همدان

تاریخ خبر: // کد خبر: 20883 // // // //


برگزاری تمرین کامل دوسالانه طرح اضطراری در فرودگاه همدان

تین‌نیوز |  تمرین کامل(دوسالانه) طرح اضطراری فرودگاه همدان با مشارکت واحدهای عملیاتی ، اجرایی و امنیتی فرودگاه و همچنین ارگان‌های امدادی و امنیتی مرتبط در شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرودگاه همدان؛ این تمرین با سناریوی نقص در موتور و آتش گرفتن هواپیما برگزار شد. بر این اساس، هواپیمای فرضی بر اساس سناریو


برگزاری تمرین کامل دوسالانه طرح اضطراری در فرودگاه همدان

تین‌نیوز | 

تمرین کامل(دوسالانه) طرح اضطراری فرودگاه همدان با مشارکت واحدهای عملیاتی ، اجرایی و امنیتی فرودگاه و همچنین ارگان‌های امدادی و امنیتی مرتبط در شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه همدان؛ این تمرین با سناریوی نقص در موتور و آتش گرفتن هواپیما برگزار شد. بر این اساس، هواپیمای فرضی بر اساس سناریو هنگام لندینگ از باند خارج و دچار سانحه می شود که با حضور به موقع واحدهای آتش نشانی و نجات، حریق در زمان پیش بینی شده مهار شد و عملیات نجات مسافران آغاز و سپس مصدومین به محل امن منتقل شدند .

در پایان این تمرین، مدیر فرودگاه همدان ضمن تجلیل از دستگاه های دخیل در این برنامه، اهداف تمرین را در به حداقل رساندن زمان امدادرسانی، هماهنگی واحدهای اطفای حریق و ارگان های مرتبط، تقویت ارتباطات بین ارگانهای مرتبط و تمرین فرماندهی در صحنه طبق استانداردهای تعیین شده در عملیات امداد و نجات فرودگاهی برشمرد .

نشست ارزیابی سطح کیفی و بررسی نقاط ضعف و قوت تمرین کامل طرح اضطراری فرودگاه همدان نیز پس از اعلام پایان عملیات با حضور مهندس گلیج (مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل) شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و کارشناسان اعزامی از ستاد، سازمان هواپیمایی کشوری و ارگانهای درگیر داخلی و بیرونی برگزار شد .
در این نشست که تمامی عوامل شرکت کننده تمرین حضور داشتند، ضمن اعلام رضایت کارشناسان از این تمرین، نقاط ضعف و قوت تمرین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
در این جلسه همچنین پیشنهادهای موثری در مورد بهبود و ارتقای سطح کیفی تمرین در سنوات آینده مطرح شد .


منبع : تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید

مجوز ارسال دیدگاه داده نشده است!


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو