پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | نوزادان و پرواز با هواپیما و نکات مربوط به خرید بلیط هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 209839 // // //


نوزادان و پرواز با هواپیما و نکات مربوط به خرید بلیط هواپیما

هنگام خرید بلیط هواپیما برای نوزادان خود این مسئله را در نظر بگیرید که نوزادان جز گروه‌های خاص بوده و رعایت نکات ایمنی برایشان الزامی است.


نوزادان و پرواز با هواپیما و نکات مربوط به خرید بلیط هواپیما

هنگام خرید بلیط هواپیما برای نوزادان خود این مسئله را در نظر بگیرید که نوزادان جز گروه‌های خاص می‌باشند و رعایت نکات ایمنی برایشان الزامی است. افراد بسیاری حتی هنگامی که به تازگی بچه دار شده‌اند موقعیت سفر برایشان مهیا می‌شود و می‌خواهند آن را تجربه کنند. برخی دیگر همیشه و در هر موقعیتی مسافرت با هواپیما را ترجیح می‌دهند. آنها به دلیل سریع‌تر بودن این راه اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنند چراکه حتی طولانی بودن راه مادر و فرزند را خسته نخواهد کرد. گاهی اوقات هیچ راه دیگری به جز هواپیما برای تردد وجود ندارد و افراد باید از هواپیما استفاده کنند. پس لازم است والدین هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما این موارد را درنظر گرفته و تمامی محدودیت‌ها و الزامات در طول پرواز داخلی و خارجی را رعایت کنند. با رعایت نکاتی که در ذیل مطرح شده است سفری بی دغدغه و ایمن را تجربه خواهید کرد.

سن مناسب برای نوزاد در سفر هوایی

والدین نوزادانی که سنشان کمتر از یک سال می‌باشد باید هنگام درخواست رزرو یا خرید بلیط هواپیما مسائل پزشکی نوزاد را درنظر بگیرند. نوزاد در ماه اول زندگی دورانی بسیار حساس را پشت سر می‌گذارد و توجه بشتری باید در این زمینه صورت بگیرد. در این بازه‌ی زمانی به سختی بیماری نوزادان بروز پیدا می‌کند زیرا علائم آن به طور معمول پنهانی است.

وسایل مورد نیاز نوزاد در طول سفر

تمام وسایلی را که در طول پرواز خارجی و داخلی برای نوزاد خود استفاده خواهید کرد را در ساک دستی قرار دهید و همراه خودتان به داخل هواپیما ببرید. وسایل ضروری شامل پوشاک، شیر خشک، لباس، آب جوشیده و آب معدنی و … می‌باشد. بهتر است کمی وسیله برای سرگرم کردن نوزاد خود نیز به همراه داشته باشید. هنگام خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما تمامی بایدها و نبایدهای پرواز را بخوانید. شما مجاز به حمل مایعات بیش از ۱۰۰ میلی لیتر نمی‌باشید. اگر قصد حمل مایعات بیشتری دارید باید اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهید. کیسه‌های مخصوصی در این زمینه جود دارند که می‌توانید آنها را از فرودگاه تهیه کرده و با خود به داخل هواپیما ببرید.

مکان و زمان مناسب برای پرواز

هنگامی که قصد رزرو یا خرید بلیط هواپیما را دارید به محل انتخابی خود دقت کنید. افرادی که به همراه نوزادشان سوار هواپیما می‌شوند بهتر است صندلی‌های مجاور دیواره‌ی هواپیما را انتخاب کنند و همچنین در بخش جلویی هواپیما قرار گیرند. همانطور که می‌دانید فضای جلوی هواپیما بیشتر بوده و موجب آسایش بیشتری برای فرزندتان می‌شود. در خرید بلیط خارجی یا داخلی پرواز شب را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید نوزاد خود را در صندلی خودش قرار دهید بهتر است صندلی مخصوص نوزادتان را به همراه داشته و آن را در صندلی کناری خود قرار دهید. شایان ذکر است که صندلی نوزاد نباید پهنایی بیش از ۴۰ سانتی متر داشته باشد. اگر نمی‌خواهید صندلی نوزادتان را حمل کنید در طول پرواز داخلی و پرواز خارجی او را در آغوش گرفته و از کمربند ایمنی استفاده کنید.

مراقب گوش‌های نوزاد باشید

گوش نوزاد از موارد بسیار حساس می‌باشد که در طول پرواز خود باید مراقب باشید. هنگام بلند شدن و فرود آمدن هواپیما تغییر فشار هوا در کابین موجب می‌شود گوش میانی نوزاد دچار آسیب شود. برای جلوگیری از درد و ناراحتی در گوش نوزاد بهتر است در این دو زمان حساس هواپیما به نوزاد خود شیر بدهید. می‌توانید از شیر خشک و یا پستانک هم استفاده کنید. عمل مکیدن به نوزادتان کمک کرده و گوش نوزاد فشار کمتری را متحمل می‌شود. اگر عفونت یا سرماخوردگی در بدن نوزاد شما باقی مانده است و بهبوده به طور کامل صورت نگرفته، پیش از خرید بلیط ارزان هواپیما حتماً با پزشک او مشورت کنید.

هشدار

نوزادان تا هفت روزگی اجازه‌ی پرواز ندارند. مادران نیز باید هفت روز از وضع حملشان گذشته باشد تا اجازه‌ی سوار شدن بر هواپیما را داشته باشند. همچنین اگر فرزندتان نارس به دنیا آمده است باید مراقبت‌های پزشکی انجام شده و پیش از خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما با پزشک مربوطه مشورت شود.

نکاتی درباره مسافرت‌های هوایی

اکثر افرادی که به منظور رفتن به مسافرت، هواپیما را به عنوان وسیله‌ی حمل و نقل خود انتخاب می‌کنند از مقررات پروازها مطلع هستند. برای استفاده از هواپیما ابتدا باید اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما کنید سپس بعد از صدور بلیط هواپیما و دریافت آن می‌توانید در روز مشخص شده با هواپیما سفر کنید. حفظ سلامت در هواپیما امر مهمی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم.

۱- نکات مربوط به خرید بلیط هواپیما و صدور آن

برای خرید بلیط ارزان هواپیما و همین طور برای سوار شدن به هواپیما شما بایستی کارت شناسایی معتبر با خود داشته باشید. فراموش نکنید که شماره‌ی خود را به بادجه ای که در آن اقدام به خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما کردید، بدهید زیرا در صورت تغیرات به شما اطلاع داده شود. از بلیط هواپیما خود به خوبی نگه داری کنید تا گم و دزدیده نشود. چناچه بلیط هواپیما ی شما مفقود شد به سرعت به اولین دفتر هواپیمایی مراجعه کنید و گم شدن آن را اعلام کنید و در صورت نیاز بنا بر قوانین دوباره بلیط هواپیما تهیه کنید.

۲- نکات مربوط به اطلاعات و ساعت پرواز مندرج در بلیط هواپیما و سوار شدن به آن

بعد از خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما حتماً اطلاعات روی آن را بخوانید و از درستی آن مطمئن شوید. اطلاعاتی مثل نام و تاریخ و مبدا و مقصد و از همه مهم‌تر ساعت پرواز. اگر شما یک ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر نشوید از پرواز جا می‌مانید یا ممکن است بلیط شما فروخته شود پس سعی کنید به موقع برسید.

۳- اشیایی که می‌توان با خود حمل نمود

لیست وسایلی که شما می‌توانید با خود به داخل کابین هواپیما بیاورید را در هنگام خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما متصدی برای شما شرح می‌دهد. اما ما اینجا نمونه‌هایی از آن را برای شما نام میبریم: صندلی چرخ دار بیمار، کیف دستی زنانه، یک پالتو و شال، غذای کودک، گهواره ی کودک، عصا یا چتر، دوربی عکاسی، کتاب یا مجله.

اگر قرار است بار اضافی با خود داشته باشید حتماً در هنگام خرید بلیط ارزان هواپیما آن را ذکر کنید تا متصدی آن را روی بلیط هواپیما شما لحاظ کند.

۴- انصراف از پرواز

اگر مسافری قصد لغو سفر را داشته باشد باید طبق مقررات در تاریخ مشخص به همان دفتری که در آن اقدام به خرید بلیط هواپیما کرده مراجعه کند و درخواست خود را اعلام کند.

۵- نکات ایمنی در طول پرواز

حتماً در ابتدا پرواز به حرف‌های مهماندار خوب گوش دهید تا سفر ایمنی را داشته باشید. نکاتی که مهماندار هواپیما برای مسافران بیان می‌کند، متصدی برای شما زمانی که اقدام به خرید بلیط ارزان هواپیما کرده‌اید توضیح نمی‌دهد.

۶- نکاتی برای حفظ سلامتی و رفع خستگی در طول پرواز

روش‌هایی وجود دارد که به راحتی موجب رفع خستگی افراد در هواپیما می‌شود این روش‌ها عبارتند از: صاف نشستن بر روی صندلی و قرار دادن پاشنه‌ی پا روی زمین تا خون گردش پیدا کند، همان طور که نشسته‌اید زانوی خود را بالا و پایین بیاورید، چندین بار شانه‌های خود را بالا و پایین و همین طور چرخش دهید، برای بهتر نفس کشیدن، کف یکی از دست‌هایتان روی شکم و دیگری را روی سینه‌ی خود قرار دهید و با بینی نفس بکشید تا سینه اتان احساس سبکی کند.

برای اینکه سرگیجه و سر درد نگیرید آب زیاد بنوشید، برای اینکه هنگام نشستن هواپیما یا بلند شدن آن گوش درد نگیرید سعی کنید از آدامس یا جویدن شکلات استفاده کنید، ممکن است بی خوابی در پرواز وضعیت بیولوژیک بدن را بهم بزند بنابراین وقتی به مقصد رسید سعی کنید بیشتر در محوطه بیرون خانه باشید، در سفرهای طولانی از غذای کم حجم و سبک استفاده کنید.

هیچکدام از این موارد را موقع خرید بلیط ارزان هواپیما به شما نمی‌گویند بنابرای با خواندن این مقاله اطلاعات مهمی بدست آوردید که پرواز را برایتان شیرین‌تر می‌کند.

منبع :  با اندکی اضافات و تلخیص از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو