پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعلام آمادگی شرکت هلیکوپتری ایران برای اطفاءحریق منابع طبیعی فارس

تاریخ خبر: // کد خبر: 209848 // // //


اعلام آمادگی شرکت هلیکوپتری ایران برای اطفاءحریق منابع طبیعی فارس

شرکت هلیکوپتری ایران برای انجام عملیات اطفاء حریق عرصه های منابع طبیعی فارس اعلام آمادگی کرد.


اعلام آمادگی شرکت هلیکوپتری ایران برای اطفاءحریق منابع طبیعی فارس

 شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران و هیات همراه دیدار و گفتگو کرد. منتصری در این دیدار صمیمانه ضمن قدردانی از مسئولیت شناسی و حضور به موقع نیروهای شرکت هلیکوپتری ایران در جهت انجام سورتهای پروازی این نیرو ها در عملیات اطفاء حریق به ویژه در آتش سوزی های اخیر در مناطق جنگلی استان گفت: واکنش سریع و سنجیده نیروهای امداد هوایی این شرکت علاوه بر جلوگیری از خسارات جانی موجب مهار و کنترل سطح قابل توجهی از این آتش سوزی ها شده است.

وی با اشاره به بارش های خوب سال جاری در عرصه های جنگلی و مرتعی استان و مستعد بودن زمینه حریق در این عرصه ها گفت: جلوگیری از بروز این حریق ها نیازمند حفاظت و پیشگیری است.

منتصری با بیان اینکه تامین تجهیزات لازم در مواقع بحرانی در زمان وقوع حریق تاثیر بسزایی در کاهش خسارت های ناشی از آتش سوزی اراضی جنگلی دارد اظهار داشت: امسال خسارتهای ناشی از حریق در این عرصه ها کاهش چشمگیری داشته و این امر مرهون تلاش و همکاری بین بخشی دستگاههای دولتی، تشکل های مردمی، مدیریت بحران و از همه مهتر مدیریت و ساماندهی عملیات اطفاء حریق توسط نیروهای پروازی شرکت هلی کوپتری ایران در انجام برخی ماموریتهای اطفاء حریق در عرصه های منابع طبیعی استان بوده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس با تاکید بر استفاده از توان و امداد هوایی این شرکت در انجام عملیات اطفاء حریق عرصه های جنگلی فارس افزود: بسیاری از حریق ها در ارتفاعات و نقاط صعب العبور رخ می دهد که تنها با هلی برن هوایی امکان دسترسی و اطفاء وجود دارد.

کاپیتان سهیل قیاسی مدیر عامل شرکت هلیکوپتری ایران نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت عرصه های جنگلی و مرتعی استان و استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته حریق با توجه به وسعت عرصه های منابع طبیعی استان اظهار داشت:: مدیریت منطقه عملیاتی و هلی برن نیروها بویژه در عرصه های جنگلی کاری بسیار دشوار بوده و نیازمند مدیریت اصولی و یکپارچه است.

کاپیتان قیاسی به انتقال سریع نیروهای امدادی از یک نقطه به نقطه دیگر برای مهار آتش سوزی منابع طبیعی با توجه به حساسیت این عرصه ها اشاره کرد و گفت: انجام عملیات اطفاء حریق در برخی مناطق نیازمند مدیریت زمانی صحیح و جانفشانی خلبانان و خدمه پروازی است که در اینخصوص نیروهای شرکت هلیکوپتری ایران آمادگی خود را اعلام و آماده ارایه خدمات به همکاران منابع طبیعی در استان فارس است.

وی در پایان از آمادگی بیشتر این شرکت جهت همکاری و مساعدت با ادارات منابع طبیعی در راستای کنترل و رصد حریق های گسترده در عرصه های منابع طبیعی خبر داد.

منبع :  با اندکی اضافات وتلخیص از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو