پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | انفجارهای مهیب در صنعا در پی عملیات گسترده و ویژه ائتلاف عربی

تاریخ خبر: // کد خبر: 209880 // // //


انفجارهای مهیب در صنعا در پی عملیات گسترده و ویژه ائتلاف عربی

شرکت اسپیس‌ایکس یک ویدیو از مراحل آزمایش چترهای نجات کپسول “دراگون” که برای فرود و بازگشت به زمین استفاده می‌شود، منتشر کرده است.


انفجارهای مهیب در صنعا در پی عملیات گسترده و ویژه ائتلاف عربی

به نقل از سایت اسکای نیوز عربی، ائتلاف متجاوز عربی در بیانیه‌ای گفته، اهداف نظامی مورد هدف، پایگاه‌های پدافند هوایی و محل ذخیره  موشک‌های بالستیک انصارالله هستند. این ائتلاف مدعی شد، “پدافند هوایی انصارالله هواپیماهای سازمان ملل و سازمان‌های بین‌المللی را تهدید می‌کند”.

ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی تاکید کرد، در این عملیات پنج پایگاه پدافند هوایی و پایگاه‌های موشک‌های بالستیک منهدم شد و این عملیات در راستای عملیات نظامی سابق است که امکانات نیروی هوایی و سایر امکانات آنها را هدف گرفته بود.

منابعی اعلام کردند، جنگنده‌های ائتلاف عربی اهداف و اردوگاه‌های نظامی انصارالله از جمله “الصباحه”، “الصمع” و “الفریجه” را در مقر تیپ یکم و ساختمان فرماندهی نیروهای هوایی در شمال غرب صنعا را هدف گرفتند.

ساکنان محلی نیز به خبرگزاری آلمان گفتند، جنگنده‌های ائتلاف حدود ۱۰ حمله هوایی به اردوگاه الفریجه در شهرستان ارحب در شمال صنعا و پارک ۲۱ سپتامبر و اردوگاه الصباحه در غرب پایتخت انجام دادند.

به گفته این منابع، ستون‌هایی از دود در مناطق مورد هدف مشاهده شد اما میزان خسارت‌ها مشخص نیست.

در این راستا، نیروهای مزدور وابسته به دولت مستعفی یمن با پشتیبانی جنگنده‌های ائتلاف بر مناطق جدیدی از ناحیه کتاف در استان صعده محل استقرار ‌نیروهای هم‌پیمان انصارالله کنترل یافتند.

در استان الجوف هم یگان‌های نظامی وابسته به دولت مستعفی به پایگاه‌های استقرار انصارالله در غرب استان حمله کردند. در این حملات و درگیری‌ها علاوه بر تخریب تجهیزات نظامی تعدادی از نیروهای دو طرف کشته و زخمی شدند.

همچنین یک منبع نظامی یمنی گزارش داد، جنگنده‌های ائتلاف عربی دست به شش حمله به سمت مقر تیپ یکم و یک حمله دیگر به ساختمان وزارت رسانه در نزدیکی این مقر واقع در شمال غرب صنعا زدند.

از سوی دیگر، احمد المیسری، معاون نخست وزیر و وزیر کشور وابسته به دولت مستعفی در ریاض با فهد بن ترکی بن عبدالعزیز، فرمانده نیروهای مشترک ائتلاف پرونده امنیتی در عدن و استان‌های تحت کنترل این دولت را مورد بررسی قرار داد. دو طرف در این دیدار تشکیل اتاق عملیات مشترک، تقویت ثبات امنیتی در پایتخت موقت یمن یعنی عدن و دیگر استان‌های تحت کنترل خود و نیز دیگر مسائل مهم مربوط به پرونده امنیتی و روند درگیری‌ها را بررسی کردند.

المیسری تاکید کرد، “دولت مستعفی یمن به دنبال تقویت همکاری امنیتی مشترک با عربستان و تقویت همه مسائلی است که به عادی‌سازی اوضاع و برقراری ثبات در استان‌های تحت کنترل این دولت کمک می‌کند، چرا که این نخستین گام در مسیر توسعه و سرمایه‌گذاری است”.

وی “از تلاش‌های ائتلاف به رهبری عربستان و با مشارکت فعال امارات برای نابودی انصارالله قدردانی کرد”.

 

منبع :  با اندکی اضافات و تلخیص از ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید


برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو