پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایران در حال تبدیل شدن به صادرکننده رادار است

تاریخ خبر: // کد خبر: 209916 // // //


ایران در حال تبدیل شدن به صادرکننده رادار است

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به توانمندی متخصصان داخلی در حوزه صنعت حمل و نقل هوایی گفت: در حال تبدیل شدن به سازنده و صادرکننده رادار هستیم.


ایران در حال تبدیل شدن به صادرکننده رادار است

سایت راداری کوشک بزم که توسط شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران تکمیل شد و امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.

وزیر راه و شهرسازی در مراسم افتتاح رسمی این رادار ترمینال هوایی ایران اظهار داشت: متخصصان توانمندی در حوزه شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور داریم و اکنون کشور ما در حال تبدیل شدن به سازنده و صادرکننده رادار است. 

محمد اسلامی اظهار داشت: نزدیک کردن حوزه مراقبت‌ پرواز به استانداردهای جهانی و توجه به تجهیزات برای افزایش دقت در هدایت پروازها از اولویت‌های ما است.

وزیر راه و شهرسازی  ادامه داد:  پوشش منطقه‌ای شمال کشور و محدوده تهران در حوزه حمل و نقل هوایی با نصب این رادار به طور کامل محقق شده است و زمانی که هواپیما از روی باند موتور خود را روشن می‌کند تا زمان اوج گرفتن و ادامه مسیر تا مقصد اطلاعات از طریق سیستم مراقبت پرواز داده می‌شود و به طورکامل تحت کنترل و نظارت خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه امیدوارم بتوانیم پوشش صددرصدی را در فضای کشور ایجاد کنیم بیان کرد: در حوزه راداری پیشرفت قابل توجهی داشته‌ایم و این مرهون توانمندی‌های نیروی انسانی در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران است که می‌توانیم در این زمینه به تولید بپردازیم و برای صادرات برنامه‌ریزی کنیم.

بنابر این گزارش، رادار ترمینال هوایی ایران کوشک بزم یکی از پیشرفته‌ترین رادارهای موجود در جهان و دومین رادار پس از رادار بندرعباس در خاورمیانه است که نصب آن به صورت کاملا داخلی و بومی انجام شده است. 

این رادار شامل سامانه راداری PSR به شعاع پوششی 120 کیلومتر و MSSR به شعاع پوششی 400 کیلومتر است و پشتیبان رادار فرودگاه‌های امام خمینی (ع) و مهرآباد خواهد بود.

 

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو