پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اتصال 9 فرودگاه بین‌المللی به مرکز عملیات ایمنی شرکت فرودگاه‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 209924 // // // //


اتصال 9 فرودگاه بین‌المللی به مرکز عملیات ایمنی شرکت فرودگاه‌ها

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در مراسم افتتاح مرکز عملیات ایمنی و اضطراری این شرکت گفت: بلافاصله پس از افتتاح این مرکز 9 فرودگاه بین‌المللی تحت پوشش فعالیت‌های مرکز قرار می‌گیرند.


اتصال 9 فرودگاه بین‌المللی به مرکز عملیات ایمنی شرکت فرودگاه‌ها

 سیاوش امیر مکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران امروز در مراسم افتتاح مرکز عملیات ایمنی و اضطراری این شرکت اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: مکانی که امروز به عنوان مرکز عملیات ایمنی اضطراری به بهره‌برداری می‌رسد، زمانی مرکز کنترل فضای کشور بود. آن زمان هدایت پروازها به سیستم‌های ارتباطی محدود بود، اما در سال 80 مرکز کنترل فضای کشور به تهرانسر منتقل شد و امروز این سالن به عنوان مرکز عملیات ایمنی اضطراری شرکت فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سیاوش امیرمکری افزود: پس از وقوع اتفاقات جوی اخیر و سیلاب و امثال آن به نظرمان رسید که ضرورت دارد هر چه زودتر این مرکز افتتاح شود.

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تصمیم گرفتیم فعالیت و عملیات این مرکز به عملیات ایمنی و اضطراری تبدیل شود.

امیرمکری اظهار‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: بلافاصله پس از افتتاح این مرکز 9 فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، مشهد، تبریز، زاهدان، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمان و یزد تحت پوشش کامل فعالیت‌های این مرکز قرار می‌گیرند.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: از آذرماه سال جاری 33 فرودگاه مرز هوایی و تا پایان امسال همه فرودگاه‌های کشور به این مرکز متصل خواهند شد.

بنابراین گزارش فرایند آموزش‌های ایمنی همه سطوح کارکنان شرکت فرودگاه‌ها، فرایند ممیزی ایمنی داخلی ادارات، فرایند بررسی داخلی سوانح و حوادث، فرایند گزارش اجباری و داوطلبی خطرات و رویدادها، فرایند احراز صلاحیت شغلی هر یک از رسته‌ها و فرایند اتخاذ تدابیر کنترلی برابر ریسک خطرات شناسایی‌شده در هر یک از حوزه‌ها از مواردی است که باید مورد تحلیل در این مرکز قرار گیرند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو