پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ویرجین اوربیت ماهواره به فضا ارسال می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 209955 // // //


ویرجین اوربیت ماهواره به فضا ارسال می‌کند

شرکت آمریکایی «ویرجین اوربیت» (Virgin Orbit) قصد دارد ماهواره‌های کوچکی را از طرف «نیروی هوایی سلطنتی انگلیس» (RAF) به فضا پرتاب کند.


ویرجین اوربیت ماهواره به فضا ارسال می‌کند

این شرکت که متعلق به «ریچارد برانسون» (Richard Branson)، کارآفرین و سرمایه‌گذار انگلیسی است، توافق‌نامه‌ای را با «نیروی هوایی سلطنتی انگلیس» (RAF) امضا کرده تا نسبت به پرتاب ماهواره‌های کوچک برای این سازمان اقدام کند. این شرکت سعی دارد یک سیستم پرتاب هوایی ابداع کند و با کمک آن، یک موشک را به مدار پایین زمین بفرستد.

ویرجین اوربیت در حال ساخت یک سیستم پرتاب ماهواره است که ماهواره‌ها از طریق راکت‌های حامل که به زیر بال یک هواپیمای مخصوص بوینگ ۷۴۷-۴۰۰ متصل می‌شود، به مدار برده می‌شوند. سپس این راکت‌ها در ارتفاع بالا از هواپیما جدا شده، موتور آنها روشن می‌شود و محموله‌های خود را در مدار زمین قرار می‌دهند.البته از این روش جدید تنها برای ارسال ماهواره‌های کوچک می‌توان استفاده کرد و ماهواره‌های بزرگ دولت و سازمان‌های نظامی را از این طریق نمی‌توان به فضا ارسال کرد.

ویرجین اوربیت امیدوار است تا با این کار، قابلیت‌های پرتاب فضاپیما را به انگلیس بیاورد. نزدیک‌ترین تجربه انگلیس در این حوزه در سال ۱۹۷۱ و زمانی بود که یک ماهواره را با یک موشک به فضا پرتاب کرد اما ماهواره روی یک سکوی پرتاب در استرالیا فرود آمد. ویرجین اوربیت به تازگی اعلام کرده که قصد دارد یک پایگاه فضایی را در شهر کورنوال بسازد و امیدوار است آن را در اوایل دهه آینده افتتاح کند.شرکت ویرجین اوربیت اولین پرتاب ماهواره خود را سال آینده میلادی انجام خواهد داد.

 

منبع:خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو