پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برپایی مسابقات ملی هوافضای دانشگاه خواجه‌نصیر/اعلام زمان ثبت‌نام

تاریخ خبر: // کد خبر: 209961 // // // //


برپایی مسابقات ملی هوافضای دانشگاه خواجه‌نصیر/اعلام زمان ثبت‌نام

دومین دوره مسابقات ملی هوافضای خواجه دانشگاه نصیر الدین طوسی (نصیر کاپ) در دو گروه دانش‌آموزی و دانشجویی در آذر ماه امسال برگزار می‌شود.


برپایی مسابقات ملی هوافضای دانشگاه خواجه‌نصیر/اعلام زمان ثبت‌نام

 هدف از برگزاری این مسابقات علاوه بر رشد علمی و گسترش علم هوافضا در سطح کشور، رشد و گسترش فرهنگ فعالیت‏‌های تیمی هدفمند در نسل جوان جامعه است.این دوره از مسابقات در چهار گرایش گلایدر (دانش‌آموزی و دانشجویی/ آزاد)، راکت آبی (دانش‌آموزی)، هواپیمای کاغذی (دانش‌آموزی) و  عکاسی (آزاد) برگزار می‌شود.

آغاز ثبت نام از تاریخ اول مرداد ماه تا ۳۰ مهر ماه و تاریخ برگزاری مسابقات در آذر ماه است.علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت http://nasircup2019.ir/ مراجعه کنند.

گروه هوافضای دانشگاه صنعتی خواجه نصیر در سال ۱۳۷۹ در دانشکده مهندسی مکانیک خواجه نصیر تاسیس شد و با توجه به نیاز کشور در زمینه تربیت مهندسانی کارآزموده در زمینه هوافضا، دانشکده هوافضا در سال ۱۳۸۴ به صورت مستقل و به عنوان سومین دانشکده هوافضای کشور دایر شد. این دانشکده مفتخر است که قطب کشور در زمینه طراحی و شبیه‌سازی سامانه‌های فضایی و تنها هنرکده سازه‏‌های هوافضایی کشور و دومین از این نوع در جهان بعد از دانشگاه تورنتو کانادا است.

دانشکده هوافضای خواجه نصیر در سال ۱۳۹۷ با هدف گسترش، توسعه و کشف استعدادهای جوان، نسبت به برگزاری مسابقات دانشجویی و دانش‌آموزی در چهار زمینه گلایدر، موشک آبی، موشک کاغذی برد و زمان در بخش‌‏های دانش‌آموزی اقدام کرد. در این مسابقات ۸۰ تیم از سطح کشور به مدت دو روز به رقابت پرداختند که در انتها در هر گرایش سه تیم به عنوان تیم‏‌های برتر انتخاب شدند. این مسابقات با توجه به ساختار اجرایی و قوانین منحصر به فرد آن نیاز به طراحی به همراه صحت‌سنجی میدانی و اصلاح را برای تیم‌‏های شرکت کننده ایجاد می‏‌کند و از این حیث نسبت به سایر مسابقات کشوری تمایز دارد.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو