پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مرحله نخست مرکز عملیات اضطراری شرکت فرودگاه های ایران افتتاح شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 209997 // // // //


مرحله نخست مرکز عملیات اضطراری شرکت فرودگاه های ایران افتتاح شد

مرحله نخست مرکز عملیات ایمنی و اضطراری شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران امروز (یکشنبه) توسط محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افتتاح شد.


مرحله نخست مرکز عملیات اضطراری شرکت فرودگاه های ایران افتتاح شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور، اسماعیل نجار در حاشیه افتتاح این مرکز عملیات ایمنی و اضطراری اظهار داشت: این مرکز منبع تأمین اطلاعات ایمنی در زمان بحران شامل اطلاعات بررسی سوانح و حوادث و گزارش‌های واصله از خلبانان شرکت های هواپیمایی و گزارش نظارت بر عملکرد عملیاتی است و به منظور مدیریت کلان و اطلاع رسانی در سوانح و حوادث غیرمترقبه راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: همزمان با بحران سیل امسال در کشور، عملکرد فرودگاه‌ها تحت تاثیر قرار گرفت که از جمله آنها فرودگاه گرگان بود، این مساله اهمیت راه اندازی مرکز ایمنی را آشکار ساخت.
معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: مرکز پایش ایمنی در شرایط معمولی و در زمان بحران، محل اجتماع اعضای ستاد بحران برای کنترل وضعیت فرودگاه‌های درگیر خواهد شد.
یادآور می شود؛ نرم افزاری که اطلاعات آن به این مرکز ارسال می شود، اکنون در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران برخی شرکت های هواپیمایی اپلیکشین مربوط به این برنامه را روی هواپیماهای خود نصب کرده‌اند.
این مرکز به صورت شبانه‌روزی اطلاعات ایمنی را که روی عملیات پروازی تاثیرگذار است توسط سه منبع خلبان‌ها مدیران ایمنی و مدیران اپرون جمع آوری و سپس این اطلاعات را تحلیل، پردازش و آنالیز می‌کند و بر اساس این تحلیل‌ها دست به تولید محتوا می‌زند تا به یکی از اهداف اصلی خود یعنی پیشگیری از سوانح و حوادث دست یابد.
مرحله نخست راه‎اندازی مرکز عملیات ایمنی و اضطراری مربوط به عملیات انتقال اطلاعات ایمنی ۹ فرودگاه بزرگ بین‎المللی کشور شامل مهرآباد، مشهد، تبریز، زاهدان، بندرعباس، کرمان، یزد، شیراز و اصفهان در قالب نرم افزار ویژه طراحی شده برای آن است.

این مرکز منبع تأمین اطلاعات ایمنی مختلف در زمان نبود بحران و همچنین محل تجمع ستاد بحران در زمان وقوع بحران در کشور است.

در مرحله نخست افتتاح این مرکز، فرودگاه‌های بین‌المللی مهرآباد، مشهد، تبریز، زاهدان، شیراز، بندرعباس، اصفهان، کرمان و یزد را تحت پوشش قرار می‌دهد و پس از اتمام مرحله پایانی این مرکز تا بهمن ماه همه فرودگاه‌های کشور به این مرکز متصل می‌شوند.

در آیین افتتاح مرحله نخست مرکز عملیات ایمنی و اضطراری شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران (SOC & EOC) مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و سیاوش امیرمکری مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور، سردار مهری رئیس پلیس فرودگاه‌ها، سردار موسوی رئیس حفاظت فرودگاه‌ها و هواپیمایی کشور و جمعی از مسئولان و مدیران صنعت حمل و نقل هوایی کشور نیز حضور داشتند.

 

منبع : با اندکی اضافات وتلخیص از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو