پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | چهار دلیل تعلیق پروازهای انگلیس به مصر

تاریخ خبر: // کد خبر: 210487 // // //


چهار دلیل تعلیق پروازهای انگلیس به مصر

تصمیم شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» برای تعلیق پروازهای خود به قاهره به مدت یک هفته با نوعی خشم و حیرت مسئولان مصری مواجه شده است.


چهار دلیل تعلیق پروازهای انگلیس به مصر

تصمیم یکجانبه شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» انگلیس برای تعلیق پروازهای خود به قاهره بدون اطلاع قبلی به مسؤولان فرودگاه قاهره، سوالاتی درباره علت این تصمیم مطرح ساخته است.

یک منبع آگاه در وزارت هواپیمایی مصر می‌گوید که تصمیم این شرکت هواپیمایی به هیچ عنوان با تعلیق پروازها پس از حادثه انفجار هواپیمایی روسی در سیناء در ۳۱ اکتبر ۲۰۱۵ قابل مقایسه نیست.

این منبع در مصاحبه با وبگاه «العربی ‌الجدید» می‌گوید که انگلیس در میان کشورهایی که قصد نظارت در اقدامات مربوط به امنیت و سلامت فرودگاه‌های مصر را داشتند، از همه سخت‌گیرتر بود و از نوامبر ۲۰۱۵ بیش از ۳۰ تیم بازرسی امنیتی به مصر اعزام کرد تا از استانداردهای سلامت فرودگاه‌های قاهره، شرم‌الشیخ و الغردقه اطمینان حاصل کند.

منبع مذکور ضمن ابراز تعجب از تصمیم شرکت هواپیمایی انگلیس، چهار احتمال را برای این تصمیم مطرح کرد که عبارتند از: نخست اینکه دستگاه اطلاعاتی انگلیس گزارش‌هایی درباره وقوع یک حادثه امنیتی در مصر در دوره آینده دریافت کرده است. دوم اینکه علت این تصمیم ازدحام مسافران الجزائری در فرودگاه قاهره است که برای تماشای مسابقات جام آفریقا به این شهر سفر کرده‌اند که البته این مورد نمی‌تواند دلیل منطقی برای اتخاذ چنین تصمیمی باشد، سوم اینکه ممکن است سازمان بهداشت انگلیس به مسافرانی که قصد سفر به مصر را دارند توصیه کرده از خوردن غذاهای آلوده و میوه‌ و سبزیجات نشسته در مناطق مختلف مصر به خصوص در ساحل دریای سرخ خودداری کنند به خصوص اینکه در سپتامبر گذشته دو گردشگر انگلیسی در هتلی در شهر الغردقه بر اثر ابتلا به باکتری «ای کولای» (E coli) جان خود را از دست دادند.

به گفته وی دلیل چهارم می‌تواند بروز اختلافات سیاسی بین انگلیس و مصر درباره مسائل منطقه‌ای و داخلی از جمله اوضاع لیبی و وضعیت حقوق بشر در مصر باشد به خصوص اینکه «سامح الحنفی» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری مصر نیز گفته بود که «دلیل فنی برای این تصمیم وجود ندارد و این یک موضوع سیاسی» است.

 

منبع:خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو