پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کپسول فضایی حامل فضانوردان به ماه تکمیل شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 210732 // // //


کپسول فضایی حامل فضانوردان به ماه تکمیل شد

مایک پنس (Mike Pence) معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد کپسول اوریون (Orion) آماده شده و قرار است این کپسول انسان را به ماه ببرد. او در این باره گفت: «کپسول سرنشین‌دار اوریون که در ماموریت آرتمیس (Artemis) استفاده می‌شود.


کپسول فضایی حامل فضانوردان به ماه تکمیل شد

مایک پنس (Mike Pence) معاون رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد کپسول اوریون (Orion) آماده شده و قرار است این کپسول انسان را به ماه ببرد. او در این باره گفت: «کپسول سرنشین‌دار اوریون که در ماموریت آرتمیس (Artemis) استفاده می‌شود، اکنون تکمیل شده و می‌تواند مراحل آماده‌سازی برای انجام نخستین ماموریت تاریخی خود را آغاز نماید.»

کپسول فضایی حامل فضانوردان به ماه تکمیل شد

آمریکا قصد دارد در برنامه فضایی آرتمیس تا سال ۲۰۲۴ میلادی فضانوردان را به ماه بفرستد. یکی از نکات حائز اهمیت در این ماموریت ارسال نخستین فضانورد زن به ماه است. پنس در ادامه سخنان خود گفت: «آمریکا طی ۵ سال آتی به ماه بازمی‌گردد و نخستین فضانورد زن و فضانوردان مرد در آنجا فرود می‌آیند. ما مشغول بررسی حامل‌های فضایی جدید هستیم.»

در همین راستا شرکت لاکهید مارتین (Lockheed Martin) و آژانس فضایی آمریکا، ناسا (NASA)، نیز تکمیل فضاپیمای اوریون را تایید کرده‌اند. به این ترتیب کپسول فضایی مذکور برای انجام مأموریت آرتمیس ۱ (Artemis 1) آماده است. در این ماموریت بی‌سرنشین، اوریون از کنار ماه می‌گذرد و سامانه پرتاب فضایی (Space Launch System به اختصار SLS) و همچنین سامانه‌های پشتیبانی آن مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

کپسول فضایی حامل فضانوردان به ماه تکمیل شد

اوریون یک سازه پیچیده و جالب است؛ این فضاپیما دارای تجهیزات کافی برای زندگی خدمه به مدت ۲۱ روز، یک کابین خلبانی مدرن، قابلیت اتصال اتوماتیک و ۱۲ موتور پیشرفته است. کپسول اوریون وسیله نقلیه اصلی نه فقط برای برنامه آرتمیس، بلکه برای ماموریت‌های احتمالی به سیارک‌ها و مریخ است.

اوریون که در لغت به معنی «شکارچی» است، جدیدترین فضاپیمای سازمان فضایی ناسا برای حمل انسان به فضا و اکتشافات دوردست از جمله سیاره مریخ می‌باشد. مراحل اجرایی این فضاپیما پس از اتمام پروژه شاتل (Shuttle) کلید خورد و نخستین پرواز آزمایشی بدون سرنشین خود را در ۵ دسامبر سال ۲۰۱۴ با موفقیت به انجام رساند. اوریون مانند فضاپیمای آپولو (Apollo) از یک کپسول حامل فضانوردان تشکیل شده که می‌تواند در فضای ماورای زمین به اکتشاف در سیارات دیگر و همچنین سیارک‌ها بپردازد و پس از آن به وسیله چتر نجات به زمین بازگردد و در اقیانوس فرود آید.

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص ازاسپاش


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو