پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آخرین اخبار از اعزام زائران بیت الله الحرام در روز پنجشنبه 3 مرداد 98

تاریخ خبر: // کد خبر: 211373 // // //


آخرین اخبار از اعزام زائران بیت الله الحرام در روز پنجشنبه 3 مرداد 98

مشروحی از آخرین اخبار از اعزام زائران بیت الله الحرام در روز پنجشنبه 3 مرداد 98 را در این خبر می خوانید.


آخرین اخبار از اعزام زائران بیت الله الحرام در روز پنجشنبه 3 مرداد 98

آخرین کاروان حاجیان سمنان ۱۲ مرداد راهی سرزمین وحی می‌شود

قدرت الله چتری – معاون حج و زیارت استان سمنان- گفت: فردا جمعی از حاجیان استان از شهر سمنان فردا جمعه ساعت ۱۴ و ۲۵ دقیقه در قالب یک کاروان ۱۶۰ نفری به سرزمین وحی اعزام می شوند.

وی خاطر نشان کرد: آخرین کاروان استان هم از شهر سمنان در روز ۱۲ مرداد ۹۸ به مکه مکرمه و مدینه منوره مشرف می شوند و زمان دقیق پرواز هواپیما از فرودگاه بین المللی امام (ره) به سمت سرزمین وحی در روزهای آینده اعلام می شود.

معاون حج و زیارت استان سمنان ادامه داد: در روزهای گذشته ۶ کاروان از استان سمنان در قالب ۲ کاروان مدینه‌قبل و چهار کاروان مدینه‌بعد به سرزمین وحی اعزام شدند.

چتری اضافه کرد: در سال ۹۸ یک هزار و ۶۰ نفر در قالب هشت کاروان از استان سمنان به سرزمین وحی اعزام شدند.

مدیرحج و زیارت استان سمنان گفت: هزینه سفر به خانه خدا از استان سمنان در حج امسال در کاروان‌ها از ۲۳۰ تا ۲۴۷ میلیون ریال برآورد می‌شود.

۲۱ دفتر حج و زیارت در استان بیش از ۷۰۲ هزار نفری سمنان فعالیت دارد.

اولین پرواز حجاج آذربایجان شرقی به عربستان انجام شد

اولین پرواز حجاج آذربایجان شرقی بامداد امروز پنج شنبه از فرودگاه شهید مدنی تبریز به مقصد عربستان انجام شد.

پرواز رفت حجاج از تبریز امروز آغاز و تا ۹ مرداد ادامه خواهد داشت که طی آن با ۱۹ پرواز خطوط هوایی از سمت تبریز به کشور عربستان انتقال خواهند یافت.

شرکت ایران ایر با هواپیماهای ایرباس A۳۰۰، A۳۳۲ و A۳۰۰-۶۰۰ این پروازها را انجام می‌دهند و ۴ هزار نفر از حجاج آذربایجان‌شرقی و ۷۰۵ نفر از حجاج استان اردبیل به سمت مدینه و جده اعزام می‌شوند.

اعزام آخرین پرواز زائران حج تمتع کرمان /۳۵۴۷ زائر اعزام شدند

محمد علی مجد – مسئول عملیات حج تمتع مدیریت حج و زیارت استان کرمان – با بیان اینکه اعزام زائران حج تمتع امسال استان کرمان از روزهای پایانی تیر ماه آغاز شد، اظهار کرد: آخرین پرواز زائران ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه صبح امروز عازم مدینه منوره شد.

وی گفت: در حج تمتع امسال سه هزار و ۵۴۷ زائر با عوامل اعزام در قالب ۱۵ کاروان به این سفر معنوی اعزام شدند که مسن‌ترین آنها ۹۴ سال و جوان‌ترین زائر ۱۳ سال سن دارد.

مجمد با اشاره به اینکه در این سفر معنوی زائران ابتدا به مدینه اعزام شدند و از آنجا به مکه خواهند رفت، افزود: با پیش بینی‌های انجام شده بازگشت زائران از ۹ شهریور ماه آغاز خواهد شد.

جانشین و مسئول عملیات حج تمتع مدیریت حج و زیارت استان کرمان بیان داشت: در حج تمتع سال جاری محمود عرب نژاد مدیرکل حج و زیارت استان کرمان به عنوان مسئول منطقه چهار مکه مکرمه به زائرین در سرزمین وحی خدمت رسانی خواهد کرد.

اولین پرواز زائران حج تمتع از فردگاه بین المللی همدان

مدیر فرودگاه همدان با بیان اینکه کار انتقال زائران استان‌های همدان و کردستان از فرودگاه بین المللی همدان به سرزمین وحی امروز آغاز و  تا نهم مردادماه ادامه خواهد داشت گفت: ۴ هزار و ۷۶۹ زائر در قالب ۱۹ پرواز از فرودگاه بین المللی همدان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

کلوندی با بیان اینکه  امروز ۲ پرواز و فردا ۴ پرواز از فرودگاه بین المللی همدان انجام می‌شود، گفت: اولین پرواز  از فرودگاه همدان در ساعت ۱۷ و ۱۵ عصر و پرواز بعدی در ساعت ۲۱ و ۱۵ به سمت جده پرواز خواهد کرد.

وی با اشاره به ساعت پرواز‌های فردا از فرودگاه همدان گفت: پرواز‌های فردا به ترتیب ساعت ۲ و ۱۵ بامداد، ۷ و ۱۵ صبح، ۱۹ و ۱۵ عصر و آخرین پرواز در ساعت ۲۱ و ۱۵ به مقصد جده پرواز خواهند کرد.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر (لینک 1)، (لینک 2) // ایرنا // باشگاه خبرنگاران

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو