پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رایزنی با عربستان برای ورود سایر ایرلاین‌ها به پروازهای بازگشت حج

تاریخ خبر: // کد خبر: 211802 // // //


رایزنی با عربستان برای ورود سایر ایرلاین‌ها به پروازهای بازگشت حج

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از رایزنی با مقامات وزارت حج عربستان برای مشارکت سایر شرکت‌های هواپیمایی در پروازهای بازگشت حجاج خبر داد.


رایزنی با عربستان برای ورود سایر ایرلاین‌ها به پروازهای بازگشت حج

 

مقصود اسعدی سامانی درباره احتمال استفاده از هواپیماهای سایر شرکت‌های هواپیمایی داخلی یا خارجی برای پروازهای بازگشت و همکاری با هما در انتقال حجاج از جده و مدینه به فرودگاه‌های ایران، اظهار داشت: هنوز اطلاعات موثقی نداریم؛ اما درخواستی شده بود تا بتوانیم از ظرفیت سایر شرکت‌های هواپیمایی ایرانی در پروازهای برگشت حجاج استفاده کنیم. ولی تا به حال عربستان جواب رسمی و قطعی به ما نداده است.

وی ادامه داد: اگر عربستانی‌ها با این درخواست ایران موافقت کنند، فشاری که در حال حاضر بر روی «هما» وجود دارد، کمتر می‌شود و می‌توانیم از ظرفیت‌ها و هواپیماهای شرکت‌های دیگر برای انتقال حجاج استفاده کنیم. همچنان در حال رایزنی هستیم و اگر این اتفاق بیفتد، هما از آن استقبال خواهد کرد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: علی رغم محدودیت‌هایی که عربستان برای ایران ایر در عملیات انتقال حجاج در تمتع امسال اعمال کرده است، اما با همکاری کلیه عوامل دخیل در عملیات حج شامل خدمات فرودگاهی، شرکت فرودگاه‌ها، گذرنامه، پلیس، گمرک و … یک اقدام جهادی انجام شد تا پروازهای حج به موقع انجام شود.

به گفته اسعدی سامانی، تا کنون پروازهای حج با کمترین تأخیر انجام شده است و حتی در برخی پروازهای شهرستان‌ها با دقایقی تعجیل هم مواجه بوده‌ایم و پرواز زودتر از موعد مقرر انجام شده است که یک رکورد جدید در انتقال حجاج به عربستان است و هما آن را رقم زده است.

قائم مقام هما: از همکاری سایر ایرلاین‌ها در انجام پروازهای برگشت حج استقبال می‌کنیم

کاپیتان حسن قاسمی، قائم مقام هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره پروازهای برگشت حجاج گفت: برنامه‌ریزی های لازم را در هما برای پروازهای بازگشت انجام داده‌ایم و فعلاً قرار است همه پروازهای بازگشت را هم مانند عملیات رفت، هما انجام دهد.

وی افزود: اگر با عربستان در خصوص پروازهای بازگشت بتوانیم توافق کنیم، حتماً هما از آن استقبال خواهد کرد. هر شرکتی که به این موضوع ورود کرده و به ما کمک برساند، ما از آن استقبال می‌کنیم.

معاون عملیات هوانوردی هما تصریح کرد: در حال حاضر سه شرکت هواپیمایی داخلی و یک شرکت ترکیه‌ای در انجام پروازهای بین المللی هما شامل مقاصد اروپایی و شرق آسیا با ایران ایر همکاری دارند.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو