پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابعاد دیگری از بدرفتاری با مسافران ایرانی در فرودگاه مسکو

تاریخ خبر: // کد خبر: 214467 // // // //


ابعاد دیگری از بدرفتاری با مسافران ایرانی در فرودگاه مسکو

در پی انتشار اخباری در خصوص بدرفتاری ماموران فرودگاه مسکو با مسافران ایرانی یکی از مسافران این فرودگاه در این باره نوشت: متاسفانه این برخورد با اکثریت ایرانی ها اتفاق می افته و برای من و همسفرهای من هم افتاد با این تفاوت که به ما اجازه ورود به روسیه را ندادن و ما را در یک اتاق بازداشت کردن تا روز بعد با اولین پرواز ماهان به ایران برگردوندن.


ابعاد دیگری از بدرفتاری با مسافران ایرانی در فرودگاه مسکو

در پی انتشار اخباری در خصوص بدرفتاری ماموران فرودگاه مسکو با مسافران ایرانی یکی از مسافران این فرودگاه در این باره نوشت: متاسفانه این برخورد با اکثریت ایرانی ها اتفاق می افته و برای من و همسفرهای من هم افتاد با این تفاوت که به ما اجازه ورود به روسیه را ندادن و ما را در یک اتاق بازداشت کردن تا روز بعد با اولین پرواز ماهان به ایران برگردوندن، از طریق وزارت امورخارجه پیگیری کردیم ولی براشون اهمیت نداشت ، چون چه دلیل داره برای گردش برید خارج از کشور.

وی افزود: من خودم این رفتار رو تجربه کردم، توی سفری که با دوستانم به آنجا داشتیم اکثر ایرانی ها رو از صف خارج می کردن تا مورد بازرسی قرار بگیرن، سوالات زیادی می پرسیدن از اینکه از کجا اومدید با هم چه نسبتی دارید می خواید کجا برید و چقدر پول همراه دارید و شغل و غیره . بعد از این تازه گوشی رو از آدم می گرفتن و تمام قسمت های گوشی رو بررسی می کردن گالری و عکس ها و تمام نرم افزارهای پیام رسان مثل واتس آپ و تلگرام و فیسبوک و اینستاگرام، اگر به چیزی شک می کردن تو گوشی عکس می گرفتن برای یکی ارسال می کردن و تلفنی ازش می پرسیدن موضوع چی هست . بعد تاریخچه سرچ های مرور گر و یوتیوب رو چک می کردن، برای ما که بعد از ۵ ساعت و چک چند باره گوشی و وسایل گفتن که اجازه ورود نمی دن و باید برگردیم ایران، بعد از اون ما رو بردن تو یک اتاق بازداشت کردن گشنه و تشنه و اتاق سرد بدون امکانات حتی اجازه استفاده از سرویس بهداشتی رو هم فقط یک بار دادن تا فردا که با اولین پرواز ما رو برگردوندن به ایران. از همه اینها بدتر برخورد بد خدمه ماهان و فرودگاه امام خمینی بود که انگار دارن مجرم برمی گردونن به ایران، وزارت امور خارجه هم گفت ما کاری نمی تونیم کنیم، بعضی هاشون گفتن می خواستید نرید خارج برای گردش.

اما یکی دیگر از مسافران در مقابل چنین اظهار نظر کرده است که: من هم در مسیر تهران مسکو و برگشت مسکو به تهران مسافرت می کنم ولی خدا را شکر تاکنون چنین اتفاقی برای من بوجود نیامده است اما در فرودگاه های مسکو بازرسی کامل صورت می گیرد قبل از سوار شدن به هواپیمای ایرانی همگی مسافران کفش هایشان را باید در زیر دستگاه قرار بدهند، شایداین سختگیری ها بخاطر عملیات تروریستی زیادی است که در روسیه صورت گرفت ضمناً نباید فراموش کرد که درصد زیادی از تروریست های داعشی از جمهوری های روسیه می باشند.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت پرسش


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو