پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخبار کوتاه شرکت های هواپیمایی داخلی

تاریخ خبر: // کد خبر: 214829 // // // // // // // // // //


اخبار کوتاه شرکت های هواپیمایی داخلی

خبرهایی کوتاه از شرکت های هواپیمایی داخلی را می خوانید


اخبار کوتاه شرکت های هواپیمایی داخلی

خبرهایی کوتاه از شرکت های هواپیمایی داخلی را می خوانید :

هما : با اتمام پروازهای حج ایرباس های A330-200 این شرکت، هواپیمای EP-IJA جهت انجام چک دوره‌ای به فرودگاه مهرآباد منتقل گردید. همچنین بویینگ B747-200 کارگو هما پس از اتمام چک دوره‌ای به فرودگاه امام منتقل گردید.

ماهان : هواپیمای ایرباس  A310 این شرکت به رجیستر EP-MMJ پس از دو هفته زمینگیری به خط پرواز بازگشت. همچنین BAe 146-300 ماهان به رجیستر EP-MOB پس از 2 ماه چک دوره‌ای پروازهای خود را از سرگرفت.
در ادامه گسترش پروازهای ماهان به اروپا، پس از رم، این شرکت پروازهای خود را بار دیگر به بلگراد آغاز کرده، البته پرواز رم به تنها یک پرواز هفتگی کاهش یافته است.

آسمان : ایرباس A320 این شرکت به رجیستر EP-API پس از 4 ماه زمینگیری به خط پرواز بازگشت. همچنین فوکر F100 آسمان به رجیستر EP-ATC برای انجام چک به مشهد منتقل گردید.
طی ماه‌های اخیر آسمان برای فعال نگاه داشتن ناوگان 320 خود با مشکلات فراوانی روبرو شده است. در هفته گذشته فعال‌ترین A320 این شرکت به رجیستر EP-APG نیز برای انجام چک زمینگیر شد.

تابان : MD-88 این شرکت با رجیستر EP-TBB برای انجام چک در مشهد زمینگیر شد تا تعداد MD های فعال تابان به 2 فروند کاهش یابد. خبرهای رسیده نیز حاکی از ورود احتمالی یک فروند بویینگ B737-300 به ناوگان این شرکت است.

قشم ایر : هفته گذشته به علت ایرادات وارده توسط سازمان ارزیابی ایمنی هواپیماهای خارجی اتحادیه اروپا به ایرباس A300-600 این شرکت به رجیستر EP-FQK، این پرنده به مدت 4 روز در فرودگاه شارل دوگل پاریس توقیف بود. پس از رفع ایرادات و ابهامات موجود، این هواپیما به تهران بازگشته و وارد خط پروازی این شرکت شد. همچنین فوکر 100 این شرکت به رجیستر EP-FQF که به علت نقص فنی در فرودگاه یزد زمینگیر شده بود به خط پرواز بازگشت.

زاگرس : ایرباس A320 این شرکت به رجیستر EP-ZAT که پیشتر اخباری از زمینگیری آن در مشهد منتشر شد، برای انجام چک به تهران منتقل گردیده است.

سهند آسیا : بر طبق شنیده‌ها MD-82 این شرکت به رجیستر EP-SEB برای شرکت تابان فعال شده است. همچنین خبرهایی از واگذاری دو فروند MD-80 این شرکت به تابان شنیده می‌شود.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی Aerospacetalk


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو