پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رایزنی ۲ وزارت راه و ارتباطات برای انتقال اینترنت به سفرهای هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 215007 // // // //


رایزنی ۲ وزارت راه و ارتباطات برای انتقال اینترنت به سفرهای هوایی

معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از رایزنی با وزارت ارتباطات برای انتقال اینترنت ماهواره ای به سفرهای هوایی، دریایی و ریلی خبر داد.


رایزنی ۲ وزارت راه و ارتباطات برای انتقال اینترنت به سفرهای هوایی

 شهرام آدم نژاد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر نیاز مسافران به وجود اینترنت ماهواره ای در حمل و نقل ریلی، هوایی و دریایی احساس می شود اظهار کرد: امروز به علت توسعه تلفن های هوشمند یکی از موارد مورد نیاز جدی مسافران، دسترسی به اینترنت پر سرعت است.

وی افزود: این نیاز باعث شده تا شرکت های حمل و نقلی از جمله شرکت های هواپیمایی سرویس اینترنتی را حتی از طریق وای فای به مسافران در حین پرواز ارائه دهند.

آدم نژاد در ادامه امکان اتصال اینترنتی در حین سفر را یکی از مهم ترین شاخص های جهانی در کسب رضایت مسافران دانست و گفت: از مزایای این فناوری می توان به پهنای باند وسیع آن، امکان اتصال لحظه ای و پوشش فراگیر جمعیت در نواحی فاقد سرویس تلفن همراه اشاره کرد.

به گفته معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی، شرایط خاص مسیر حرکت قطار، هواپیما و یا کشتی امکان وجود سرویس تلفن همراه را فراهم نکرده است.

آدم نژاد تصریح کرد: ارتباطات ماهواره ای به منظور برقراری سرویس ارتباطات داده در این مدهای حمل و نقلی راهکار مهمی برای رفع این خلأ محسوب می شود.

معاون حمل ‌و نقل وزیر راه و شهرسازی امکان سنجی راه اندازی فناوری های ارتباطی و اینترنت ماهواره ای در مدهای مختلف حمل و نقل را یکی از برنامه های اصلی این معاونت اعلام کرد و گفت: در حال حاضر شرکت های خصوصی داخلی ارائه کننده خدمات ماهواره ای، امکان ارائه خدمات از طریق های هاب داخل کشور و ماهوراه های بین المللی را دارا هستند و به جهت امکان سنجی این موضوع در ایرلاین های کشور، رایزنی ها با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال انجام است.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو