پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | باند دوم فرودگاه کرمان ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 215015 // // //


باند دوم فرودگاه کرمان ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر کل فرودگاه‌های استان کرمان از پیشرفت ۷۸ درصدی باند دوم فرودگاه بین المللی کرمان خبر داد.


باند دوم فرودگاه کرمان ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

علی قاسم‌زاده پیش از ظهر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اداره کل فرودگاه های استان کرمان بیان داشت: برای استان کرمان ۱۲۵ میلیارد تومان قرارداد در نظر گرفته شده که این آمار برای استان‌های دیگر ۶۰ میلیارد تومان قرارداد است.

وی افزود: رفع عقب‌افتادگی، ایجاد ساختار و توسعه زیر ساخت‌ها از اهداف کلی احداث باند دوم و جدید فرودگاه کرمان است که برابر آخرین اطلاعات حدودا ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر کل فرودگاه‌های استان کرمان گفت: ابتدا و انتهای این باند دارای روشنایی استاندارد است؛  همچنین  هواپیماهایی از بوینگ ۷۴۵ به راحتی می‌تواند در این باند نشست داشته باشد و هواپیمای رده ۳۵۰ که هواپیماهای پهن پیکر است قابلیت نشست و برخاست در باند جدید را دارند.

قاسم‌زاده اظهار داشت: ۸۶ میلیارد تومان اعتبار در خصوص احداث باند دوم فرودگاه کرمان برآورد شده لذا همه بودجه تاکنون تامین و پرداخت‌ها انجام شده است و هیچ پیمانکاری وجود ندارد که مطالبه‌ای داشته باشد.

وی تصریح کرد: طبق قرارداد قرار بود باند جدید آبان ماه مورد بهره‌برداری قرار گیرد اما با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص قیر و آسفالت محدوده فوق احتمال طولانی شدن افتتاح این پروژه خواهد بود طول باند فرودگاه کرمان سه هزار و ۸۶۰ متر و عرض آن ۶۰ متر است.

قاسم‌زاده اظهار داشت: روشنایی باند مورد نظر از درجه یک به درجه دو ارتقاء پیدا کرده در مرکز باند هم چراغ نصب خواهد شد که در شرایط ناپایدار جوی هواپیما دید کامل داشته باشد لذا ایمنی را بالا می‌برد همچنین با راه‌اندازی این باند ظرفیت فرودگاه به ۲۵ میلیون مسافر خواهد رسید.

وی افزود: اگر هواپیماهایی کرمان به مرحله‌ای برسد که ۴۵ درصد پروازها با هواپیماهای بزرگ جابجا شود موفقیت بزرگی کسب کرده‌ایم همچنین با راه‌اندازی این باند در صورتی که حادثه‌ای اتفاق بیفتد و باند بسته شود پروازها لغو نخواهد شد و باند اول آماده خدمات‌رسانی است.

مدیر کل فرودگاه‌های کرمان در خصوص ساعات پرواز فرودگاه‌های کرمان گفت: بر اساس آماری که وجود دارد چه در کشور و چه در دنیا پروازهای کرمان بهترین ساعات است و امتیاز بزرگی است زیرا افرادی که کار دارند و پیگیر کارهایشان هستند مثل تجار، بازرگانان، مدیران و کسانی که کار اداری دارند به موقع به کارهایشان می‌رسند.

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو