پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | وقتی بلیط فروشی هواپیما اندازه بلیط فروشی موزه هم نیست!

تاریخ خبر: // کد خبر: 215671 // // // //


وقتی بلیط فروشی هواپیما اندازه بلیط فروشی موزه هم نیست!

قیمت برای پرواز اهواز تهران چقدر است بر چه مبنایی و چگونه با نیاز مشتریان بلیط، به طور عجیب چنین رشید قیمتی را شاهد هستیم؟


وقتی بلیط فروشی هواپیما اندازه بلیط فروشی موزه هم نیست!

رییس انجمن دفاتر مسافرت هوایی خوزستان در واکنش به عرضه بلیت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی پروازهای اهواز – تهران اعلام کرد: به خاطر مسافرت تابستانه برخی شهروندان عراقی به ایران، قیمت بلیت بالا می‌رود اما شرایط در کشور عراق به این شکل نیست و آنها از نرخ مصوب برخوردار هستند.

این اظهار نظر رئیس انجمن دفاتر مسافرت هوایی خوزستان با ابهاماتی همراه است، اول اینکه سقف نرخ بلیط هواپیما برای پرواز یک ساعته چه میزان است که به راحتی به ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومن می رسد؟

دوم کف قیمت برای پرواز اهواز تهران چقدر است بر چه مبنایی و چگونه با نیاز مشتریان بلیط، به طور عجیب چنین رشید قیمتی را شاهد هستیم؟

سوم اینکه سیستم بلیط فروشی آژانس های هواپیمایی حتی از سیستم بلیط فروشی موزه های معمولی کشور عقب تر است؟ و نمی تواند تفاوت قائل شود برای مسافر ایرانی و خارجی؟

در بسیاری از موزه ها و مراکز دیدنی و توریستی کشور همواره بلیط گردشگران خارجی گرانتر است و متصدی فروش بلیط با یک نگاه به خریدار بلیط تشخیص می دهد که وی توریست خارجی و یا ایرانی است و با همین معیار بلیط وزودی را می فروشد، اما گویا مکانیزم فروش بلیط دفاتر هواپیمایی که احراز هویت توسط کارت ملی و یا پاسپورت در آن صورت می گیرد قدرت تشخیص ندارد و قیمت برای همه یکسان است.

چهارم یارانه دولتی و مخارجی که دولت متحمل می شود که سفرهای هوایی و کلا مخارج زندگی در حد معمول باشد چرا باید صرف گردشگران خارجی شود؟

پنجم به راحتی می توان برای ایرانیان و توریست های خارجی قیمت مشخص کرد تا ایرانیان نیز بتوانند از سیستم حمل و نقل یارانه ای دولت استفاده کنند و صرفا به نحوی نباشد که فقط توریست های خارجی بتوانند از یارانه و سوبسیدهای دولتی ایران استفاده کنند.

ششم با این دلایل برای گرانی بلیط هواپیما، بزودی شاهد خواهیم بود که شرکت های هواپیمایی فقط به خارجی ها خدمات دهند چرا که می توانند به راحتی به هر قیمتی که میخواهند بلیط بفروشند و قطعا سود سرویس دهی به عراقی ها از سرویس دهی به ایرانیان بیشتر خواهد بود!

هفتم اگر واقعا اینقدر استقبال عراقی ها و توریست های خارجی افزایش پیدا کرده، خوب شرکت ها به صورت چارتری به مسافران خارجی سرویس دهند و فقط ایرانیان بتوانند از فروش سیستمی برخوردار شوند که نه سیخ بسوزد و نه کباب!

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از جیب نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو