پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مردم گران فروشی خطوط هوایی را اطلاع دهند

تاریخ خبر: // کد خبر: 216455 // // // // //


مردم گران فروشی خطوط هوایی را اطلاع دهند

وزیر راه و شهرسازی از مردم خواست گران فروشی برخی خطوط هوایی را به سازمان هواپیمایی کشوری اطلاع دهند.


مردم گران فروشی خطوط هوایی را اطلاع دهند

محمد اسلامی در حاشیه نشست هیئت دولت با بیان اینکه گران فروشی بلیط خطوط هوایی، فراوانی ندارد گفت: یک پرواز، از قبل از فصل، فروش صندلی هایش آغاز می‌شود و اتفاقاتی در لحظه آخر رخ می‌دهد و قیمت بلیط به صورت گزاف بالا می‌رود.
وی افزود: کسی که این قیمت گزاف را عرضه می‌کند حتما تخلف کرده است و در یک پرواز، از 3 تا 4 درصد صندلی‌ها به قیمت گران فروخته می‌شود که این‌ها تخلف محسوب می‌شود.
اسلامی با تاکید به برخورد سازمان هواپیمایی کشوری با متخلفان یا خطوط پروازی و یا آژانس‌ها گفت: به طور مرتب با متخلفان برخورد می‌شود و از سازمان هواپیمایی کشوری خواسته شده است که برخورد با خطوط پروازی را، در سایت خود اطلاع رسانی کند.
وی اضافه کرد: حتی با گزارش مردمی در خصوص غیر استاندار بودن فاصله صندلی ها، بعد از رسیدگی، با آن خط پروازی برخورد شده است و در سایت هواپیمایی کشوری خبر مجازات آن آژانس اعلام می‌شود.
اسلامی از مردم خواست از سایت یا شرکت معتبر بلیط تهیه کنند و اطمینان داشته باشند که اجحافی از جانب آن شرکت به آنان وارد نمی‌شود.
وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: دامنه قیمت براساس مقررات، یک حداقل وحداکثری دارد و جدول آن در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی و در سازمان هواپیمایی کشوری منتشر شده است.
اسلامی گفت: مردم حتما به این قیمت‌ها توجه کنند و در صورتی که قیمت بلیط پروازی آنان از جدول قیمت‌ها تجاوز کرده باشد، حتما تخلف صورت گرفته و نباید از آن سایت خریداری کنند.
وی افزود: مردم بلیط‌های خود را در زمان بندی مناسب تهیه کنند و آن را به لحظه آخر موکول نکنند تا با چنین جریاناتی مواجه شوند که هم برای ما و هم برای خود مشکلاتی را ایجاد می‌کند.
اسلامی گفت: همان تعدادی که خرید هیجانی حداکثر قیمت‌ها را می‌بینیم، خرید هیجانی حداقل قیمت پرواز هم وجود دارد که پایین‌تر است یعنی مسیری که 600 هزار تومان قیمت دارد، قیمت هیجانی آن با 150 تا 200 هزار تومان عرضه می‌شود که مردم باید این را نیز توجه داشته باشند.
وزیر راه وشهرسازی تاکید کرد: مردم از خرید لحظه آخری بلیط هواپیما، اجتناب کنند.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از : خبرگزاری آریا // مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو