پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ابلاغ نشدن قرارداد BLT ساخت ترمینال بین‌المللی فرودگاه شیراز/ رایزنی با شرکت فرودگاه‌ها برای مبلغ قرارداد

تاریخ خبر: // کد خبر: 217119 // // //


ابلاغ نشدن قرارداد BLT ساخت ترمینال بین‌المللی فرودگاه شیراز/ رایزنی با شرکت فرودگاه‌ها برای مبلغ قرارداد

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با بیان این‌که هنوز قرارداد BLT ساخت ترمینال بین‌المللی فرودگاه شیراز ابلاغ نشده است، از رایزنی بخش خصوصی با شرکت فرودگاه‌ها درباره مبلغ این قرارداد خبر داد.


ابلاغ نشدن قرارداد BLT ساخت ترمینال بین‌المللی فرودگاه شیراز/ رایزنی با شرکت فرودگاه‌ها برای مبلغ قرارداد

رضا بدیعی‌فرد، اظهار کرد:‌ پروژه ترمینال بین المللی فرودگاه شیراز دو بخش است؛ حوزه قراردادی و حوزه پروژه‌ای. بر این اساس یک قرارداد با پیمانکار داریم که فقط مربوط به ساخت ترمینال است.

وی ادامه داد: در حوزه پروژه‌ای نیز کل پروژه ترمینال بعلاوه ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اتصال این ترمینال به کل پروژه ترمینال و راه‌های دسترسی عمومی به این ترمینال و تامین تجهیزات داخل است.

وی با بیان این‌که در بخش قراردادی پیشرفت روی 90 درصد است، یادآور شد:‌ مبلغ قرارداد ما برای ساخت این ترمینال 97 میلیارد تومان  بوده که تا امروز 90 میلیارد تومان هزینه شده است. بعد از هزینه 7 میلیارد تومان باقیمانده به فصل مشترک قرارداد می‌رسیم که به صورت BLT با مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با اعلام این‌که این قرارداد فعال بوده و در حال نصب نمای شیشه‌ای است که تا آخر شهریور به اتمام می‌رسد، گفت: این پروژه  از طریق بخش خصوصی تمام می‌شود و مشکلی ندارد و نخواهد داشت.

بدیعی‌فرد در خصوص حوزه پروژه‌ای نیز افزود:‌ وزارت راه و شهرسازی مجوز بخش دوم را به شرکت فروگاه‌ها ابلاغ کرده که رایزنی در خصوص مبلغ نهایی در حال انجام است.

وی با یادآوری این‌که قرارداد حوزه پروژه‌ای سال گذشته ابلاغ شده است، اظهار کرد: شرکت بخش خصوصی باید نقشه‌های طرح را آورده و تایید شود. پس از توافق درباره مبلغ قرارداد عملیات اجرایی حوزه پروژه‌ای نیز آغاز خواهد شد.

وی با بیان این‌که فعلا در مرحله رایزنی بحث مبلغ نهایی قرار داریم، افزود: بنده از تصمیمات حوزه‌های ستادی -شرکت فرودگاه‌ها- درباره زمان آغاز قرارداد BLT اطلاع ندارم.

پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که دو طرف بر سر مبلغ قرارداد به توافق رسیده‌اند و این توافق مورد تایید وزارت راه و شهرسازی و بانک عامل قرار گرفته است. در این بین شرکت فرودگاه‌ها به عنوان نماینده وزارت ره و شهرسازی بایستی این قرارداد را به شرکت سرمایه‌گذار (ب ط) ابلاغ کند. موردی که به نظر می‌رسد دلیل نارضایتی نماینده شیراز و تاخیر در اتمام طرح ساخت ترمینال جدید فرودگاه شیراز است.

منبع : تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو