پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | بازگشت بدون دغدغه حجاج کشورمان یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 217138 // // //


بازگشت بدون دغدغه حجاج کشورمان یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است

شهرام آدم ‌نژاد معاون حمل ‌نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عملیات اعزام حجاج و پایان ‌یافتن پروازهای رفت حج تمتع امسال، گفت: در روز ۱۷ تیرماه اولین پرواز و در ۱۵ مرداد ماه آخرین پرواز انجام شد که درمجموع ۸۸۵۴۳ زائر با ۳۶۰ پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور به سرزمین وحی مشرف شده‌اند


بازگشت بدون دغدغه حجاج کشورمان یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است

معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه‌ برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.

 شهرام آدم ‌نژاد معاون حمل ‌نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به عملیات اعزام حجاج و پایان ‌یافتن پروازهای رفت حج تمتع امسال، گفت: در روز ۱۷ تیرماه اولین پرواز و در ۱۵ مرداد ماه آخرین پرواز انجام شد که درمجموع ۸۸۵۴۳ زائر با ۳۶۰ پرواز از ۱۹ فرودگاه کشور به سرزمین وحی مشرف شده‌اند.

وی افزود: حدود ۲۶ درصد این تعداد، ۲۲۹۵۸ مسافر با ۹۴ پرواز از فرودگاه امام ‌خمینی (ره) اعزام شده و استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان و آذربایجان شرقی به ترتیب بیشترین مسافر اعزامی به سرزمین وحی را داشته‌اند.

آدم نژاد در ادامه تصریح کرد: امسال به دلیل عدم همکاری کشور عربستان در اعزام حجاج و عدم موافقت این کشور با اعزام حجاج با سایر ایرلاین های ایرانی، تمام پروازها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی(هما) انجام شد که باوجود حجم بالای پروازها، ۷۹ درصد از کل پروازها با تعجیل به‌موقع و با کم‌ترین تأخیر انجام‌شده است و در سایر پروازها میانگین تأخیر ۱۹ دقیقه بوده ‌است که خوشبختانه رضایتمندی حجاج را به همراه داشته ‌است.

وی در ادامه با تشکر از زحمات شبانه‌روزی سازمان هواپیمایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، شرکت شهر فرودگاهی حضرت امام و به‌ویژه هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در انجام این مسئولیت خطیر، اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های انجام‌شده در تلاشیم که عملیات برگشت حجاج به کشور نیز مطابق با برنامه و باکیفیت مطلوبی انجام شود.

معاون وزیر حمل‌ونقل راه و شهرسازی تأکید کرد: قطعاً بازگشت بدون دغدغه حجاج یکی از اهداف اصلی وزارت راه و شهرسازی است که در این رابطه‌ برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا زائرین خانه خدا بدون هیچ مشکلی به کشور بازگردند.

منبع :  با اندکی اضافات  و تلخیص از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو