پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هزینه ۱۴۰ میلیارد تومانی تامین امنیت فرودگاه‌های مازندران

تاریخ خبر: // کد خبر: 217954 // // // //


هزینه ۱۴۰ میلیارد تومانی تامین امنیت فرودگاه‌های مازندران

140 میلیارد تومان برای خرید و تملک اراضی، خرید تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما ( ILS )، حصارکشی فرودگاه، توسعه ترمینال، پارکینگ، ارتقای سطح خدمات فرودگاهی، اجرای سیستم روشنایی و رفع موانع پروازی هزینه شده‌است.با اقدامات انجام شده در فرودگاه نوشهر وسعت ترمینال این مجموعه ۲ برابر افزایش یافته و وسعت این ترمینال از یک هزار و ۵۰۰ متر به سه هزار و ۲۰۰ متر افزایش پیدا کرده است .


هزینه ۱۴۰ میلیارد تومانی تامین امنیت فرودگاه‌های مازندران

سعدالله وطن‌خواه روز سه‌شنبه  گفت  : این میزان اعتبار تخصیص یافته برای سه فرودگاه بین‌المللی ساری ، نوشهر و رامسر هزینه شد. وی ادامه داد: این اعتبار برای خرید و تملک اراضی، خرید تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما ( ILS )، حصارکشی فرودگاه، توسعه ترمینال، پارکینگ، ارتقای سطح خدمات فرودگاهی، اجرای سیستم روشنایی و رفع موانع پروازی هزینه شده‌است.

وی همچنین از خرید سامانه فرود دقیق هواپیما در فرودگاه ساری، تنها فرودگاه بین‌المللی مازندران به عنوان اقدام اثرگذار برای رفع موانع پروازی در این فرودگاه نام برد و گفت: نصب این تجهیزات در هدایت و راهنمایی هواپیما در مواقع خاص بویژه مه‌آلود و بارانی بودن هوا تاثیر دارد.

وطن‌خواه از انجام مقدمات لازم برای خرید و نصب تجهیزات کمک ناوبری در ۲ فرودگاه نوشهر و رامسر خبر داد و افزود: با نصب این تجهیزات در شرایط بد آب و هوایی از ابطال پروازها جلوگیری می شود .

وی تاکید کرد: با صرف هزینه‌های میلیاردی برای خرید تجهیزات لازم و توسعه فضای فرودگاهی در ارزیابی‌ها، فرودگاه‌های مازندران از نظر رتبه‌بندی پروازها در رده پانزدهم کشور قرار دارد.

مدیرکل فرودگاه‌های مازندان با اشاره به تاثیر خرید و نصب تجهیزات و امکانات در روند فعالیت فرودگاه‌های استان گفت: برغم منفی بودن تعداد پروازهای فرودگاههای کشور در سال گذشته ، اما فرودگاه مازندران در این زمینه با رشد ۱۴ درصدی پروازها مواجه بود.

وطن‌خواه تعداد مسافرانی که سال گذشته از طریق خطوط پروازی فرودگاه های مازندران جابجا شدند را ۵۷۰ هزار نفر اعلام کرد.

مازندران سه فرودگاه در شهرستان‌های ساری ، رامسر و نوشهر دارد و ماهانه ۶۸۰ پرواز در مسیرهای تهران، مشهد ، شیراز ، بندرعباس ، عسلویه ، کیش ،اهواز، عتبات عالیات و عربستان در این فرودگاهها نشست و برخاست دارند.

 

منبع : با اندکی اضافات و تلخیص از سایت جماران


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو