پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جزئیات بازگشت حجاج ایرانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 218394 // // // //


جزئیات بازگشت حجاج ایرانی

در عملیات رفت، چند روز جلوتر بارها تحویل گرفته و کارت‎های پرواز از قبل صادر می‎ شود اما در عملیات بازگشت چنین امکانی وجود ندارد و از طرفی هم در پروازهای بازگشت معمولا میزان بار حجاج بیشتر از عملیات رفت است و فرآیند کنترل و تحویل آنها زمانبر می‎شود، بنابراین احتمال بروز تاخیر در پروازهای بازگشت بیشتر است، البته تمام تلاش خود را می‎کنیم که این تاخیرات به حداقل ممکن برسند.


جزئیات بازگشت حجاج ایرانی

10 کاروان حجاج زنجانی با شش پرواز از فرودگاه های مدینه و جده به فرودگاه زنجان منتقل می شوند. محمد قاسمی، مدیر فروگاه گفت: طبق برنامه اعلام شده، عملیات بازگشت حجاج در قالب 10 کاروان و با شش پرواز به این فرودگاه از 25 تا 28 مرداد توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می شود.

وی افزود: بر این اساس طی جلسه یی با حضور مسوولان تمام ارگان ها و نهادهای دخیل آخرین هماهنگی ها و تمهیدات برای خدمت رسانی مطلوب به حجاج اتخاذ شد. قاسمی اظهار داشت: باید تلاش کنیم که عملیات بازگشت با کمترین تاخیر انجام شود و خدماتی در شان حجاج و مستقبلین ارایه شود.

فرودگاه ساری میزبان اولین پرواز بازگشت با 256 حاجی

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه حجاج ایرانی از 25 اَمرداد به وطن باز می‎گردند، گفت: اولین پرواز بازگشت با 256 حاجی در فرودگاه ساری به زمین خواهد نشست.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها حشمتاله قربانی گفت: پروازهای بازگشت حجاج از 25 اَمرداد تا 17 شهریور انجام خواهد شد و با انجام 364 پرواز توسط ایران ایر بیش از 88500 حاجی به وطن باز خواهند گشت.

وی با بیان اینکه در پروازهای بازگشت هم 19 فرودگاه به خدمترسانی میپردازند، گفت: بر اساس برنامهریزی انجام شده فرودگاه امام خمینی (ره) میزبان 98 پرواز، مشهد 46 پرواز، اصفهان 32 پرواز، تبریز 20 پرواز، همدان 19 پرواز، اهواز 18 پرواز، ساری 17 پرواز، گرگان و یزد هر یک 16 پرواز، شیراز و کرمان هر یک 15 پرواز، ارومیه 13 پرواز، بیرجند 10 پرواز، زاهدان هفت پرواز، زنجان شش پرواز، کرمانشاه و بندرعباس هر یک پنج پرواز، بوشهر چهار پرواز و رشت دو پرواز خواهند بود.

وی در مورد اولین روز از پروازهای بازگشت گفت: در این روز سه فرودگاه ساری با پنج پرواز، فرودگاه یزد با پنج پرواز و فرودگاه زنجان با دو پرواز میزبان پروازهای بازگشت هستند.

قربانی با بیان اینکه همچون پروازهای رفت در عملیات بازگشت نیز تمهیدات لازم دیده شده است، گفت: هماهنگیهای لازم میان فرودگاهها و دستاندرکاران عملیات حج مانند ایران ایر، سازمان حج و زیارت استانها، پلیس، گذرنامه و گمرک انجام شده است و همه در جهت تسهیل امور و آرامش حجاج تلاش خواهیم کرد.

وی در مورد پیشبینی میزان تاخیرات احتمالی در پروازهای بازگشت گفت: در عملیات رفت، چند روز جلوتر بارها تحویل گرفته و کارتهای پرواز از قبل صادر می شود اما در عملیات بازگشت چنین امکانی وجود ندارد و از طرفی هم در پروازهای بازگشت معمولا میزان بار حجاج بیشتر از عملیات رفت است و فرآیند کنترل و تحویل آنها زمانبر میشود، بنابراین احتمال بروز تاخیر در پروازهای بازگشت بیشتر است، البته تمام تلاش خود را میکنیم که این تاخیرات به حداقل ممکن برسند.

قربانی ادامه داد: با توجه به اینکه پروازهای بازگشت با فشردگی زمانی بیشتری انجام میشود امکان دارد با بروز تاخیر، حتی دو پرواز به طور همزمان به یک فرودگاه برسند که در این مواقع به خصوص در فرودگاههایی که محدودیتهای در آنها وجود دارد، نیاز به وجود یک هماهنگی و مدیریت خوب میان ایران ایر، مدیریت اپرون، مدیریت هندلیگ و ایمنی است که با انجام هماهنگیها این آمادگی وجود دارد.

حجاج خوزستانی 26 اَمرداد وارد فرودگاه اهواز خواهند شد

مدیرکل فرودگاه‎های استان خوزستان در حاشیه نشست هماهنگی با ارگان‎های فعال در عملیات بازگشت حجاج ضمن بیان آمادگی این فرودگاه برای استقبال از زائران بیت الله الحرام گفت: حجاج خوزستانی 26 اَمرداد وارد فرودگاه اهواز خواهند شد.

به گزارش روابطعمومی فرودگاههای استان خوزستان، محمدرضا رضایی گفت: با همکاری ارگانهای ذیربط در فرودگاه اهواز از آمادگی کامل برای مدیریت هرچه بهتر عملیات بازگشت حجاج برخورداریم و تدابیر لازم اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه تمام واحدهای عملیاتی این اداره کل از ابتدای شروع پروازها با تمام توان خود تلاش خواهند کرد این عملیات به بهترین نحو ممکن برگزار شود، گفت: با توجه به احتمال تداخل پروازهای حج با دیگر پروازهای داخلی و خارجی این فرودگاه، تلاش خواهیم کرد مشکل خاصی پیش نیاید.

مدیرکل فرودگاههای استان خوزستان به تشریح برنامه بازگشت زائران حج تمتع 98 پرداخت و گفت: عملیات بازگشت حجاج خوزستانی از بعدازظهر 26 اَمرداد 98 آغاز و تا بامداد 4 شهریور ادامه خواهد شد.

گفتنی است، امسال تعداد 4356 زائر در قالب 29 کاروان و توسط 18 فروند هواپیمای ایرباس 300 شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به سرزمین وحی مشرف شدند

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از وزارت راه // سایت فرودگاه ساری // تین نیوز

 


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو