پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اولین پرواز داخلی فرودگاه امام با کیش ایر انجام شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 218944 // // // // //


اولین پرواز داخلی فرودگاه امام با کیش ایر انجام شد

نخستین پرواز داخلی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مقصد جزیره زیبای کیش با هواپیمای مدرن ایرباس A321 شرکت هواپیمایی کیش بیست و چهارم مرداد انجام شد.


اولین پرواز داخلی فرودگاه امام با کیش ایر انجام شد

نخستین پرواز داخلی از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مقصد جزیره زیبای کیش با هواپیمای مدرن ایرباس A321 شرکت هواپیمایی کیش بیست و چهارم مرداد انجام شد.
ایرباس A321 کیش ایر در این پرواز جمعی از مدیران و کارکنان سازمان منطقه آزاد کیش، مدیران صنعت هوایی کشور و پرسنل هواپیمایی کیش را برای زیارت به بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج برد. نام این کاروان “ضامن آهو” و مبدا این پرواز تهران – فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) به مقصد جزیره زیبای کیش و از کیش به مقصد فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد و از شهر مقدس مشهد به مقصد تهران – فرودگاه مهرآباد خواهد بود.
بر اساس این گزارش با تلاش متخصصان توامند و داخلی هواپیمایی کیش، ایرباس A321 این شرکت که یکی از مدرن ترین و جوان ترین هواپیماهای کشور محسوب می‌شود اما به دلیل بهسازی مدتی استفاده نمی شد با پایان یافتن عملیات چک و رنگ آمیزی آماده بازگشت به ناوگان فعال کیش و ایر و خدمات رسانی به هموطنان شده است.
گفتی است ایرباس A321 این شرکت یکی از مدرن ترین و جوان ترین هواپیماهای کشور است و به صورت روزانه از گستره ایران به جزیره زیبای کیش پرواز می کند.

برنامه تعمیر ۴ فروند هواپیمای زمین‌گیر با وجود تحریم‌های سخت هوایی

فرزانه شرفبافی در حاشیه مراسم افتتاح پروازهای داخلی فرودگاه امام که پیش از ظهر امروز در ترمینال یک این فرودگاه برگزار شد، در خصوص میانگین سن ناوگان کیش ایر اظهار داشت: میانگین عمر هواپیماهای کیش ایر به ٢۴ سال رسیده است.

وی توضیح داد که اکنون کیش ایر صاحب ۶ فروند هواپیمای فعال است و ادامه داد: این ایرلاین ۴ فروند هواپیمای زمینگیر دارد که با وجود تحریم های سخت هوایی در برنامه تعمیرات قرار گرفته است.

شرفبافی در خصوص تاثیر کاهش سفر خارجی ایرانی ها و اینکه آیا بر افزایش تقاضا برای سفر به کیش تاثیر داشته است گفت: نسبت به سال گذشته رشد چندانی در تقاضای سفر به کیش نداشتیم اما مثل مسیرهای دیگر که کاهش ٢۵ درصدی در جذب مسافر داشتند نیز نیستیم.

وی از برنامه های در دست اجرا برای جذب مسافران حاشیه خلیج فارس خبر داد و در عین حال گفت: برای مسافران داخلی نیز تا پایان جشنواره تابستانی(٨ شهریور) تخفیف۵٠ درصدی در قیمت بلیت هواپیما اعمال شده است.

شرفبافی درباره انجام نخستین پرواز داخلی به مقصد کیش از فرودگاه امام خمینی، سیاست کیش ایر در برقراری این پرواز از فرودگاه امام پاسخ به تقاضای سفر مسافران استان های قم اراک و جنوب تهران است.

مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر گفت: هواپیمایی کیش ایر توانست بعد از یکسال و نیم ایرباس زمینگیر خود را به خط پروازی برگرداند که از امروز به صورت هفتگی در مسیر تهران- کیش فعال خواهد بود.

وی خبر داد که این هواپیما اکنون به رجیستری شرکت هواپیمایی کیش ایر درآمده است و جزو هواپیماهای ملکی این شرکت محسوب می‌شود.

شرفبافی هم چنین خبر داد که با پایان دوران اجاره این هواپیما از خلبان و گروه پروازی ایرانی استفاده می شود.

وی در خصوص گرانی بلیت پرواز به کیش نیز گفت: تا هشتم شهریور ماه که جشنواره تابستانی برقرار است کیش ایر با تخفیف ۵٠ درصدی بلیت ١٩٧ هزارتومانی ارائه می دهد که با احتساب نرخ بازگشت به کمتر از ۴٠٠ هزار تومان می‌رسد.

شرفبافی هم چنین از برنامه کیش ایر برای جذب مسافران حاشیه خلیج فارس خبر داد.

مدیرعامل هواپیمایی کیش ایر اضافه کرد: برای تعمیر و نگهداری ایرباس ٣٢١ یک مرکز تعمیرات و نگهداری هواپیماهای ایرباس و ام دی در فرودگاه کیش راه اندازی می‌شود.

منبع : خبرگزاری آریا // ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو