پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | طنز کرامات شیخ دکتر آدم نژاد و پیش بینی کاهش قیمت بلیط پرواز در مهرماه

تاریخ خبر: // کد خبر: 219067 // // // // //


طنز کرامات شیخ دکتر آدم نژاد و پیش بینی کاهش قیمت بلیط پرواز در مهرماه

پیش بینی از وضعیتی معلوم الحال در خصوص کاهش قیمت بلیط پرواز در مهرماه، شنونده را یاد ضرب المثل خاص مطرح در فرهنگ عامه می اندازد که می گوید،از کرامات دیگرش این است / شیره را خورد و گفت شیرین است.آقای دکتر آدم نژاد عزیز، سو مدیریت در حوزه فروش بلیط پرواز به حد تعفن رسیده و زبانزد عام و خاص شده است. متاسفانه وزیر محترم و مدیران تابعه از جمله خود شما، بشکل زشتی خودتان را به بی خیالی زده اید. 


طنز کرامات شیخ دکتر آدم نژاد و پیش بینی کاهش قیمت بلیط پرواز در مهرماه

شهرام آدم‌نژاد در حاشیه مراسم نخستین پرواز داخلی فرودگاه امام خمینی (ره) که در ترمینال یک این فرودگاه انجام شد، در پاسخ به خبرنگاران درباره چرایی افزایش بلیت هواپیما نسبت به نرخ‌های گذشته، اعلام کرد که مقرر شده ساختار تعیین قیمت بلیت براساس شرایط مختلف نیاز، عرضه و تقاضا تغییر کند که بر همین اساس قیمت بلیت از بعد از شهریورماه کاهش پیدا می‌کند.

پیش بینی معلوم الحال آقای آدم نژاد با توجه به کاهش سفر در مهرماه ، سقوط قدرت خرید مردم و مواردی همانند، شنونده را یاد ضرب المثل های خاص به ارث رسیده از نیاکان ما می اندازد. این نوع پیش بینی ها و افرادی با این سطح و نوع از پیش بینی های معلوم الوضعیت، از قدیم الایام برای ادبیات عامه ما آشنا بوده و خوشبختانه فرهنگ عامه، ضرب المثل های خوبی را برای آن تدوین نموده و مورد استفاده قرار می دهد:

از کرامـــــات شیـخ ما چه عجب / پنجـه را گـز نمود و گفت وجـب

از کرامات دیگرش این است / شیره را خورد و گفت شیرین است

یـــک کـــرامــات دیگـــــــرم دارد / ابــر را دیـد و گفـــت می بارد

زن نو را عــــــــروس می گویند / مرغ نر را خـــــــروس می گویند

آنچه در جوی می رود آب است / آنچه در چشم می رود خواب است

 

* هر یک از این ابیات در موقعی بعنوان ضرب المثل بکار می رود که کسی نسبت به یک امر خیلی واضح و مسلم، خواه علمی و خواه سیاسی/اجتماعی، اظهار نظر کند. در آنصورت شنونده به تمسخر و کنایه می گوید:

از کرامات شیخ ما چه عجب / پنجه را گز نمود و گفت وجب

 

آقای دکتر آدم نژاد عزیز، سو مدیریت در حوزه فروش بلیط پرواز به حد تعفن رسیده و زبانزد عام و خاص شده است. متاسفانه وزیر محترم و مدیران تابعه از جمله خود شما، بشکل زشتی خودتان را به بی خیالی زده اید.  به یاد داشته باشید که هزینه تداوم این روند غیرقابل توجیه، آبروی حرفه ای شما در آینده ای نزدیک خواهد بود. خود دانید عزیز برادر. امیدواریم زحمات چندین و چند ساله و سوابق خوب فعالیتی شما در گذشته، در سایه کم توجهی های منجر به سو استفاده در بحث فروش بلیت هواپیما،از بین نرود.

اختصاصی ایرلاین پرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو