پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پرواز « جاسک – تهران » راه‌اندازی می‌شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 219379 // // // //


پرواز « جاسک – تهران » راه‌اندازی می‌شود

‌رادمهر فرماندار شهرستان جاسک گفت: با پیگیری استاندار هرمزگان در دیدار با رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، افزایش پروازهای مسافری این استان در دستور کار قرار گرفت و لزوم توسعه پروازهای استان هرمزگان با برقراری پروازهای روزانه ابوموسی – بندرعباس و همچنین راه‌اندازی پرواز جاسک – تهران تأکید کرد که این موضوع با موافقت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در دستور کار این سازمان قرار گرفت.


پرواز « جاسک – تهران » راه‌اندازی می‌شود

‌فرماندار شهرستان جاسک ، ‌افزود: یکی از زیرساخت‌ها و پیش‌زمینه‌های مهم توسعه: “تسهیل و تسریع” در حمل نقل است، چرا که توسعه و آبادانی با حمل نقل رابطه مستقیم دارد.

رادمهر همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فراوان موجود در شهرستان جاسک در حوزه‌های مختلف تاریخی، فرهنگی، گردشگری و مذهبی، اظهار کرد: حمل‌ونقل از ارکان اصلی صنعت توریسم است که این صنعت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین و پردرآمدترین صنایع می‌تواند در رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال و معیشت در شهرستان نقش‌آفرین باشد‌.

وی با تأکید بر اینکه توسعه صنعت توریسم می‌تواند کشور را از وابستگی به درآمدهای نفتی جدا کند، بیان کرد: یکی از راه‌های توسعه صنعت توریسم، توسعه زیرساخت‌های گردشگری به‌ویژه، صنعت حمل‌ونقل هوایی است.

رادمهر اضافه کرد: هدف از احداث و راه‌اندازی خط هوایی تهران‌_جاسک و بالعکس در شهرستان، ایجاد رفاه عمومی برای شهروندان، تسهیل و تسریع در ورود و خروج مسافران، ترابری و ترانزیت کالا، رونق اقتصادی منطقه، توسعه هرچه بیشتر صنعت گردشگری، جذب سرمایه‌گذاران و تجار به منطقه، ارتقای خدمات بهداشتی درمانی، توسعه دانشگاهی و علمی پژوهشی است.

نماینده عالی دولت در شهرستان جاسک اظهار کرد: با راه‌اندازی خط پرواز جاسک_تهران زمینه تسهیل و تسریع برای ورود و خروج به پایتخت کشور مسافران فراهم می‌شود و این نقطه عطفی برای مناسبات اداری و بعد توسعه‌ای شهرستان است.

وی با بیان اینکه توسعه صنعت هواپیمایی، از زیرساخت‌های مهم حمل‌ونقل و توسعه محسوب می‌شود، افزود: با حمایت‌های دکتر همتی استاندار هرمزگان این خط هوایی در شهرستان راه‌اندازی شده است.

رادمهر بیان کرد: هماهنگی با مراکز اقامتی، هتل‌های شهرستان، مراکز خدماتی، تور گردانی و رایزنی با تجار و سرمایه‌گذاران در دستور کار قرار دارد تا شاهد رشد و توسعه بیش‌ازپیش شهرستان و همچنین صنعت توریسم و گردشگری در شهرستان جاسک باشیم.

فرماندار جاسک خاطرنشان کرد: شهرستان جاسک منطقه‌ای بکر با ظرفیت‌های کم‌نظیر اقتصادی و گردشگری است و هرگونه سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند موجب تحرک چرخ‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی استان و حتی جنوب شرق کشور شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه یکی از محورهای اصلی طرح بزرگ توسعه سواحل مکران، ساحل جاسک است لذا با راه‌اندازی خط هوایی جاسک – تهران و بالعکس یکی از زیرساخت‌های مهم و اساسی این طرح بزرگ میسر شد و حمایت‌های استاندار هرمزگان شاهد ترقی‌های روزافزون شهرستان جاسک در ابعاد مختلف صنعتی، اقتصادی، کشاورزی و شیلاتی، تجاری، فرهنگی، گردشگری و نیل به منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های توسعه‌ای دولت تدبیر و امید خواهیم بود.

رادمهر در پایان گفت: شهرستان جاسک از ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های مختلف صنعتی همچون نفت، انرژی، کشاورزی، شیلات، صادرات گردشگری، آب‌وهوای مناسب در هشت ماه از سال برخوردار است، سرمایه‌گذاران کشور می‌توانند با حضور در این منطقه در بخش‌های مختلف سرمایه‌گذاری کنند.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو