پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اهمیت جایگاه راهبردی فرودگاه آبادان/ اولویت زیباسازی فرودگاه

تاریخ خبر: // کد خبر: 219769 // // //


اهمیت جایگاه راهبردی فرودگاه آبادان/ اولویت زیباسازی فرودگاه

مدیر فرودگاه آبادان در جریان بازدید شهردار آبادان گفت: با توجه به قرار گرفتن فرودگاه در سایت توریستی بزرگترین منطقه آزاد ایران زیباسازی بلوار ورودی و دیگر نقاط آن در اولویت قرار دارد.


اهمیت جایگاه راهبردی فرودگاه آبادان/ اولویت زیباسازی فرودگاه

پروانه سهرابی در بازدید شهردار آبادان گفت: با توجه به قرار گرفتن فرودگاه در سایت توریستی بزرگترین منطقه آزاد ایران، چشم‎انداز بسیار مثبتی را می‎توان برای آن در نظر گرفت که نیاز به همکاری و تعامل با سازمان‎ها و ارگان‎های مختلف دارد.

وی گفت: با توجه به پتانسیل و ظرفیت‎های فرودگاه آبادان و با توجه به انتظارات مردم منطقه از فرودگاهی با این پیشینه مثبت، زیباسازی محیطی فرودگاه نقش بسزایی در رونق شهر و منطقه خواهد داشت و سود غیرمستقیمی را در شریان‎های اقتصادی منطقه وارد می‎کند.

وی در مورد روند افزایش پروازها در سال جاری گفت: همکاری و تعامل شرکت‎های هواپیمایی افزایش 41 درصدی پروازها در پنج ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل را به دنبال داشت اما کمبود فضای ترمینال در پروازهای همزمان، شرکت‎های هواپیمایی، مسافران و کارکنان فرودگاه را با مشکل مواجه می‎کند.

مدیر فرودگاه آبادان با اشاره به تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه‎ها در مورد پیگیری موضوع زیباسازی و اصلاح ساختار فیزیکی ورودی تصریح کرد: عمران، زیباسازی محیطی، نورپردازی و احیا فضای سبز فرودگاه به عنوان مرکز ورودی هر منطقه بی شک نقش بسزایی در تحقق اهداف خواهد داشت که تاثیر و تبعات این عمران به یقین در جذب سرمایه‎گذاران در فرودگاه و منطقه و در نهایت درآمدزایی قابل تامل است.

پروانه سهرابی با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول سال جاری بیش از 359 هزار مسافر در فرودگاه آبادان اعزام و پذیرش شده‎اند، گفت: این آمار مسئولیت همه سازمان‎ها و ارگان‎ها را نسبت به ارائه خدمات از جمله رفاهی و بصری دو چندان می‎کند که یکی از راه‎های تحقق این مهم زیباسازی محیطی و احیا فضای سبز است و شهرداری نقش مهمی در این زمینه دارد.

همچنین حسین حمیدپور، شهردار مرکزی آبادان، با اشاره به نواقص ساختار ظاهری ورودی فرودگاه و ظرفیت و قابلیت‎های موجود برای توسعه آن گفت: فرودگاه آبادان در این منطقه جایگاهی راهبردی دارد و تغییر شکل درگاه ورودی، بلوار ورودی، پارکینگ خودرویی و شرایط فضای سبز فرودگاه را لازم و ضروری است.

 

منبع:وبسایت شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو