پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هفته آینده؛ جلسه ویژه کمیسیون عمران مجلس برای بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما

تاریخ خبر: // کد خبر: 219839 // // // //


هفته آینده؛ جلسه ویژه کمیسیون عمران مجلس برای بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما

قلی‌الله قلی‌زاده عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از جلسه ویژه این کمیسیون برای بررسی علل افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما طی ماه‌های اخیر خبر داد.


هفته آینده؛ جلسه ویژه کمیسیون عمران مجلس برای بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما

قلی‌الله قلی‌زاده  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  با انتقاد از افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما، گفت: قیمت بلیت هواپیما به شکل سرسام‌آوری گران شده که وزارت راه باید پاسخ‌گو باشد.

وی با ابراز تأسف از اینکه قیمت بلیت هواپیما در ایام پرترافیک مانند 28 صفر، اربعین، محرم و نیز ایام تابستان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد، اظهار داشت: باید منشأ این نابه‌سامانی‌ها در قیمت‌گذاری بلیت هواپیما مشخص شود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس تصریح کرد: نباید شرایط طوری باشد که هر شرکت هواپیمایی هر طوری که دلش می‌خواهد بر روی بلیت هواپیما قیمت‌گذاری کند؛ بالاخره باید به این آشفته‌بازار پایان داده شود.

قلی‌زاده در عین حال حال که نسبت به افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما انتقاد دارد، اما معتقد است که برخی شرکت‌های هواپیمایی نیز به ناچار و برای جبران هزینه‌هایشان نیازمند افزایش قیمت‌ها هستند.

برخی شرکت‌های هواپیمایی به بهانه تحریم‌ها قیمت‌ها را افزایش می‌دهند

وی همچنین یکی از دلایل افزایش قیمت بلیت هواپیما طی ماه‌های اخیر را، بالا رفتن نرخ ارز و به تبع آن افزایش قابل توجه قیمت سوخت هواپیما نسبت به سال گذشته دانست و گفت: البته این مسائل توجیه قابل قبولی برای گران فروشی بلیت هواپیما نیست، زیرا شرکت‌های هواپیمایی بعضا  قیمت‌ها را دست‌کاری کرده و به بهانه تحریم‌ها، قیمت‌ها را افزایش می‌دهند که باید با آنها برخورد شود.

قلی‌زاده اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌هایی در کمیسیون عمران انجام شده تا هفته آینده جلسه ویژه‌ای برای بررسی علل گرانی بلیت هواپیما با حضور تعدادی از معاونان وزارت  راه و شهرسازی داشته باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت باید نظارت بیشتری بر روند قیمت‌گذاری بلیت هوپیما داشته باشد تا واسطه‌ها فرصت جولان در این بازار را نداشته باشند، زیرا ضررهای ناشی از این افزایش قیمت‌های بی رویه متوجه مصرف‌کنندگان می‌شود./

 

منبع : خانه ملت


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو