پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | امکان فرود هواپیماهای بزرگ در فرودگاه رامسر ممکن می شود

تاریخ خبر: // کد خبر: 219933 // // // //


امکان فرود هواپیماهای بزرگ در فرودگاه رامسر ممکن می شود

محمد آزاد فرماندار رامسر با بیان اینکه باند جدید فرودگاه رامسر به زودی بهره برداری می شود اظهار کرد: امکان نشست و برخاست ایرباس ۳۲۰ و هواپیماهای بزرگتر فراهم می شود.


امکان فرود هواپیماهای بزرگ در فرودگاه رامسر ممکن می شود

محمد آزاد  با بیان اینکه فرودگاه نیاز اساسی استان و شهرستان رامسر است که باید باند جدید در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار گیرد گفت: آموزشکده ملاصدرا با قدمت چندین ساله باید با قوت و قدرت به کار خود تا آماده شدن ساختمان جدید در مکانی موقت لیکن در شان دانشجویان و اساتید و کارکنان در شهرستان رامسر ادامه دهد.

وی افزود: آموزشکده فنی و حرفه ای ملاصدرا به جهت بهره برداری باند جدید فرودگاه تا اول مهرماه باید نسبت به تخلیه مکان فعلی اقدام کرده و موقتا در مکان پیش بینی شده استقرار یابد.

نماینده عالی دولت در شهرستان رامسر تصریح کرد: هرگونه تعلل دراین موضوع به هیچ وجه از سوی هیچکس پذیرفتنی نیست و این خواست و نیاز اساسی مردم غرب استان بویژه اهالی و ساکنین شهرستان رامسر است و باند جدید فرودگاه رامسر در گذشته آماده سازی شد و به جهت موانع پروازی مورد استفاده قرار نگرفت.

فرماندار رامسر گفت: در باند قدیم فرودگاه با طول ۱۵۰۰ متر فقط برخی از هواپیماها کوچک مسافری مانند ای تی آر و فوکر ۵۰ میتوانند نشست و برخاست داشته باشند و با این شرایط خاص فرودگاه، نتوانستیم از آن بهره کافی ببریم.

وی با اشاره به اینکه در سال های اخیر پیگیری های متعدد و مکرر جهت بهره برداری از باند جدید فرودگاه از سوی مسئولان ملی، استانی و شهرستانی انجام گرفت گفت: با پیگیری وزارت راه و شهرسازی، استانداری مازندران و نماینده مجلس و مسئولان شهرستان جهت بهره برداری از باند جدید، توافقی بین آموزشکده  ملاصدرا و مسئولان فرودگاه به عمل آمد که منجر به امضا قراردادی در ماه های گذشته شده است.

وی افزود: آموزشکده ملاصدرا توافق کرد بابت مستحدثات(اعیانی) با دریافت ۵ میلیارد تومان نسبت به تخلیه این مکان اقدام کند که ۳ و نیم میلیارد تومان وصول نمود و یک و نیم میلیارد تومان در زمان تخلیه پرداخت شود که این مبلغ از همان زمان قرارداد آماده پرداخت می باشد و از بابت عرصه نیز زمینی به مساحت بالغ بر چهار هکتار در کتالم واگذار شد که هم اکنون ساختمان آن در حال ساخت است.

فرماندار رامسر تصریح کرد: برای راه اندازی باند جدید فرودگاه مجموعه ملاصدرا باید این مکان را تخلیه کند و با آزاد سازی مستحدثات ملاصدرا و تجهیز ناوبری، باند جدید فرودگاه مورد بهره برداری قرار می گیرد.

محمد آزاد گفت: با بهره برداری از باند جدید فرودگاه هواپیماهای بزرگتر تا ایرباس ۳۲۰ در رامسر بر زمین خواهد نشست و برای اخذ مجوز “مرز هوایی” که در دستور کار وزارت کشور و استانداری قراردارد اقدام خواهد شد و امکان پروازهای خارجی از فرودگاه رامسر فراهم میشود.

وی با اشاره به اینکه فرودگاه از اهمیت خاصی در غرب استان مازندران و شرق گیلان برخوردار است و مسافران بسیار زیادی از آن استفاده میکنند خاطر نشان کرد: شهرستان رامسر به جهت شرایط آب و هوایی و طبیعی و جغرافیایی از قبیل سواحل زیبای دریای خزر؛باغ و بلوار تاریخی،آبگرمهای معدنی و طبی و درمانی سرد و گرم ، هتل ها و اماکن پذیرایی و اقامتی سنتی و مدرن ،تله کابین،روستاها وییلاقات خوش آب وهوا،قلعه تاریخی مارکوه،جنگلهای انبوه هیرکانی،مردمانی مهمان نواز با یک قرن سابقه میزبانی،سابقه طولانی در برگزاری اجلاس ها، همایش ها و کنفرانسها و سمپوزیوم های استانی، ملی و بین المللی، گردشگر پذیر بوده و سالیانه میزبان تعداد بسیار زیادی ازمهمانان و گردشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: از آنجاییکه رامسر فاقد کنار گذر و کمربندی میباشد استفاده از  خط هوایی مورد استقبال مردم عزیز کشورمان قرار می گیرد.

محمد آزاد گفت: تمهیدات لازم برای آموزشکده ملاصدرا در مکان مناسبی فراهم شده و بمدت یکسال در این مکان حضور داشته باشند تا ساختمان جدید بهره برداری شود.

فرماندار رامسر تصریح کرد: باند جدید فرودگاه رامسر تا آذر ماه سال جاری راه اندازی میشود و همه  مردم و مسئولان و دلسوزان باید برای این کار بزرگ و پروژه ملی که برای کشورو استان مازندران و شهرستان رامسر حائز اهمیت است مشارکت و همکاری و همیاری فعال داشته باشند.

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو