پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تبدیل پیام البرزبه قطب دیتا سنتر کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 219961 // // //


تبدیل پیام البرزبه قطب دیتا سنتر کشور

امیر ناظمی معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می گوید: منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز در آستانه تبدیل به قطب دیتا سنتر کشور است.


تبدیل پیام البرزبه قطب دیتا سنتر کشور

امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران روز چهارشنبه دربازدید از منطقه ویژه اقتصادی پیام عنوان کرد: تولید قانونی رمز ارزها( ارزهای دیجیتال)، پارک علم و فناوری و گمرک تخصصی از مواردی است که امکان ایجاد آن ها در قالب مشارکت و تفاهم نامه با سایر نهادهای مرتبط  در این منطقه وجود دارد.

آمادگی پیام برای ظرفیت سازی در حوزه آی. سی. تی

نادر ثناگو مطلق مدیرعامل فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام نیز در این بازدید عنوان کرد: این منطقه آمادگی دارد تا تمام امکانات و زیر ساخت های موجود را برای اکوسیستم اقتصاد دیجیتال فراهم نماید، با توجه به پیش بینی که در طرح جامع صورت گرفته مقدمات ایجاد شهر آی . سی . تی صورت پذیرفته است.

از مهم ترین مزیت های شهر آی. سی . تی پیام حضور و دسترسی تمامی شرکت های این حوزه در یک اکوسیستم مشترک و بهره مندی از زیر ساخت ها و امکانات می باشد.

ثناگو، وجود آزمایشگاه تخصصی حوزه آی. سی. تی و همچنین گمرک تخصصی را از مزیت های اصلی این منطقه برشمرد و افزود: تسهیل و روان سازی قوانین دست و پا گیر اداری و نیز نزدیک بودن پیام به مراکز علمی و تحقیقاتی امکان سرمایه گذاری داخلی و خار جی  را افزایش داده است.

منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه مسافری پیام، ظرفیتی مناسب در البرز که با داشتن پتانسیل های فراوان ، این روزها تبدیل به یکی از قطب های توسعه اقتصادی استان و منطقه شده است

این منطقه اقتصادی که دارای ظرفیت های بی شماری است در سال ۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی ، حمل و نقل، توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن،  در مجاورت بودن مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، قرار گرفتن در کنار راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی، گمرک، گذرنامه اختصاصی؛ بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی پنج استان اقتصادی کشور، نزدیک بودن به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیک بودن به مراکز تولید میوه، سبزیجات و گل و گیاه بدون محدودیت سقف زمانی و نزدیکی به مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی و گمرک در فرودگاه بین المللی پیام، داشتن انبارهای متعدد روباز، وجود ترمینال های کانتینری و امکانات تخلیه و بارگیری با دستگاه های پیشرفته را از دیگر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام می توان برشمرد.

در کنار این مزایا، یکی دیگر از ویژگی هایی که پیام را از سایر نقاط متمایز می کند، بخش کارگو( حمل و نقل بار) آن است که به عنوان بزرگترین و تنها فرودگاه کارگو (پایانه بار هوایی) کشور شناخته می شود.

مسافری شدن فرودگاه بین المللی پیام را از دیگر مزیت های منطقه می توان عنوان کرد که اگر چه در آن وقفه ای ایجاد شده اما تلاش و همت مسئولان استانی نتیجه داد و طی وعده وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات در آینده نزدیک  نخستین پرواز مسافری از این فرودگاه به مقصد مشهد مقدس انجام می شود

 

منبع : ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید




آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو