پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اخبار حج روز چهارشنبه 30 مرداد 98

تاریخ خبر: // کد خبر: 220011 // // //


اخبار حج روز چهارشنبه 30 مرداد 98

آخرین اخبار از پروازهای بازگشت حجاج در روز چهارشنبه 30 مرداد 98 را در ادامه می خوانید.


اخبار حج روز چهارشنبه 30 مرداد 98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اولین پرواز حجاج خراسان رضوی فردا وارد فرودگاه هاشمی‌نژاد می‌شود

معاون حج و زیارت خراسان رضوی گفت: ۱۱۴۷۶ زائر و عوامل کاروان استان‌های خراسان رضوی و شمالی از فردا به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد مراجعت می کنند.

رضا درگاهی ضمن اطلاع‌رسانی از ورود اولین پرواز حجاج خراسان به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد در ۳۱ مرداد ماه، اظهار کرد: پروازهای کاروان‌های مدینه قبل استان از ۳۱ مردادماه آغاز و تا ۱۰ شهریورماه ادامه خواهد داشت و پروازهای کاروان‌های مدینه بعد نیز از ۵ شهریورماه آغاز و تا ۱۷ شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در مجموع تعداد ۱۱۴۷۶ زائر و عوامل کاروان استان‌های خراسان رضوی و شمالی طی ۴۶ پرواز از فرودگاه‌های جده و مدینه به فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد مراجعت خواهند کرد که ۶۸ کاروان از خراسان رضوی و ۱۱ کاروان از خراسان شمالی را شامل می‌شود و ۱ کاروان ۱۴۰ نفره استان نیز از طریق فرودگاه بیرجند به کشور وارد خواهد شد.

معاون حج و زیارت استان خراسان رضوی تصریح کرد: اولین پرواز برگشت استان با هواپیمایی حامل ۲۵۴ حاجی از دو کاروان مشهدی خواهد بود که ۲۳ تیرماه مشهد مقدس را به مقصد مدینه منوره ترک کرد.


دوم و سوم شهریور، تاریخ بازگشت حجاج کرمانشاهی از سرزمین وحی

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه گفت: حجاج کرمانشاهی دوم و سوم شهریور ماه جاری از سرزمین وحی باز می‌گردند.

حامد دارابی اظهار داشت: حجاج اعزامی از فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه به ترتیب اعزام در روزهای دوم و سوم شهریور ماه به کشور باز خواهند گشت.

وی از اعزام یک هزار و ۱۵۶ زائر از فرودگاه کرمانشاه خبر داد و گفت: این کاروان ها از استان‌های ایلام، همدان و کرمانشاه اعزام شده اند.

مدیرکل حج و زیارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه کاروان‌های اعزامی از فرودگاه کرمانشاه مدینه بعد بوده اند، خاطر نشان کرد: حجاج در روز گذشته و امروز از مکه وارد مدینه خواهند شد و پس از اقامت سه و یا چهار روزه به میهن اسلامی باز می گردند.

دارابی با تاکید بر اینکه خوشبختانه حجاج از این سفر معنوی رضایت دارند، گفت: طی سفر مشکلی برای حجاج ایجاد نشده و آنها به سلامت اعمال خود را به جا آورده اند.

این مسئول عنوان کرد: حجاج اعزامی از فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه طی پنج پرواز مدینه را به مقصد ایران ترک خواهند کرد.


زمان بازگشت حجاج بوشهری مشخص شد

جانشین مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: حجاج بوشهری با چهار پرواز روز جمعه اول شهریورماه به استان برمی‌گردند.

حسین ویسه با اشاره به اینکه امسال ۹۴۳ زائر از طریق استان بوشهر به سفر حج اعزام شدند، اظهار داشت: حجاج بوشهری در قالب چهار پرواز وارد فرودگاه بوشهر می‌شوند.

وی اضافه کرد:‌ همه حجاج بوشهری روز جمعه اول شهریورماه وارد فرودگاه بوشهر می‌شود که بازگشت حجاج با چهار پرواز از فرودگاه مدینه به استان بوشهر برمی‌گردند.

جانشین مدیر حج و زیارت استان بوشهر خواستار پرهیز از تجمع استقبال‌کنندگان در مقابل فرودگاه بوشهر شد و اضافه کرد: انتظار می‌رود همه مردم همکاری کنند تا فرآیند خروج حجاج از فرودگاه سریع‌تر انجام شود.

امسال ۹۴۳ زائر شامل ۸۱۸ زائر استان بوشهر، ۹۲ زائر اهل تسنن استان هرمزگان و ۳۳نفر عوامل اجرایی و پزشک، از فرودگاه بوشهر عازم مکه مکرمه شدند.

 


۱۳ هزار و ۵۲۴ حاجی به کشور بازگشتند

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از بازگشت ۱۳ هزار و ۵۲۴ حاجی تا روز سه شنبه با ۵۶ پرواز خبر داد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری  با اشاره به بازگشت ۱۳ هزار و ۵۲۴ حاجی تا روز سه شنبه (۲۹ مرداد) با ۵۶ پرواز گفت : تا روز سه شنبه ۱۳۳۶ حاجی با ۶ پرواز به فرودگاه امام خمینی (ره) و ۱۲ هزار و ۱۸۸ حاجی نیز با ۵۰ پرواز به سایر فرودگاه‌های کشور بازگشتند.

رضا جعفرزاده با بیان اینکه پروازهای بازگشت شهرهای یزد و زنجان به پایان رسیده است افزود: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا پایان وقت روز سه شنبه ۲۹ مرداد  ۱۱ پرواز از مکه مکرمه به مقاصد ساری، اهواز، بندرعباس و زاهدان انجام شد.

جعفرزاده با بیان اینکه، پروازهای بازگشت در حال انجام است و تاکنون گزارشی مبنی بر بروز نارضایتی از پروازهای روز سه شنبه ۲۹ مرداد و همچنین سرویس دهی عوامل پروازی و فرودگاهی دریافت نکرده ایم، از مسافران پروازها خواست تا شکایت خود را از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان هواپیمایی کشوری به آدرس www.cao.ir اعلام کنند.


اختلالی در پرواز بازگشت حجاج اصفهانی نداشتیم

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان گفت: زمان‌بندی بازگشت حجاج بر اساس برنامه‌ریزی‌های قبلی انجام شده است و اختلالی در زمان پرواز حجاج اصفهانی نداشتیم.

غلامعلی زاهدی، با بیان اینکه زائران خانه خدا در قالب ۴۵ کاروان و ۳۲ پرواز از استان اصفهان راهی حج تمتع شدند، اظهار داشت: نخستین گروه زائران خانه خدا شامل ۱۴ پرواز از روز ۲۳ تیرماه به سرزمین وحی اعزام شدند و بازگشت گروه اول این زائران که مدینه قبل بوده اند تا فردا (پنج شنبه) ادامه دارد.

وی با بیان اینکه برخی زائران پس از اعمال حج تمتع برای زیارت قبور ائمه و پیامبر اکرم (ص) راهی مدینه شده‌اند، تاکید کرد: این گروه از زائران شامل ۱۸ پرواز از چهاردهم تا شانزدهم شهریورماه امسال با وقفه دو هفته‌ای نسبت به گروه اول به کشور بازخواهد گشت.


دفن یک زائر مرحوم اصفهانی در مدینه

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه امسال بالغ بر هفت هزار و۲۵۶ زائر راهی سفر زیارتی حج تمتع شدند، تاکید کرد: از میان زائران اصفهانی یک نفر در سرزمین وحی جان سپرده است که با رضاتی خانواده در مدینه خاکسپاری شده است.

وی با بیان اینکه زمان‌بندی بازگشت حجاج بر اساس برنامه‌ریزی‌های قبلی انجام شده است و اختلالی در زمان پرواز نداشتیم، ابراز داشت: بر این اساس امیدواریم مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده تمامی‌ زائران اصفهانی تا نیمه شهریورماه از عربستان به موطن خود بازگردند.


بازگشت حجاج مشهد و گرگان با ۶۲ پرواز هما از فردا

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران “هما” اعلام کرد از روز پنجشنبه ، ۳۱ مرداد ماه ۹۸، عملیات بازگشت بیش از ۳۹۰۰ حاجی استان گلستان طی ۶ روز با ورود پرواز IR۱۴۵۹ از مدینه منوره به گرگان در ساعت ۱۱:۱۰ آغاز می شود.

معصومه اصغرزاده،‌ در تشریح آخرین وضعیت پروازهای برگشت حجاج، اظهار داشت: خوشبختانه موضوع مشکلات انتقال حجاج به فرودگاه‌های مدینه و جده رفع شده‌ و تأخیر پروازهای برگشت حجاج به کمتر از یک‌ ساعت رسیده است و به تدریج این پروازها به روال عادی برمی‌گردد.

وی ادامه داد: امروز 30 مردادماه از فرودگاه‌های جده و مدینه 16 پرواز به کشور انجام می‌شود و حجاج به وطن برمی‌گردند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این پروازها به فرودگاه‌های اهواز (جده- اهواز)،  اصفهان (مدینه- اصفهان)، بندرعباس (مدینه- بندرعباس)، زاهدان (مدینه- زاهدان) و فرودگاه امام خمینی (ره) با مبادی جده و مدینه است.

اصغرزاده بیان کرد: پرواز شماره 1511 هما ساعت 21:05، پرواز شماره 1517 هما ساعت 23:05  و پرواز شماره 1525 ساعت 12:05 از جده در فرودگاه اهواز به زمین می‌نشیند.

وی ادامه داد: پرواز شماره 1509 مدینه – اصفهان حدود ساعت 11 وارد فرودگاه اصفهان شد،  پرواز شماره 1533 ساعت 11:50 امروز در فرودگاه اصفهان از مبدا مدینه به زمین نشست، همچنین پرواز شماره 1515 هما ساعت 18:40 و پرواز شماره 1523 ساعت 20:20 در اصفهان به زمین می‌نشیند.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  ادامه داد:‌امروز پرواز شماره 1501 هما ساعت 9 صبح از مدینه به بندرعباس رسید، همچنین پرواز شماره 1513 ساعت 18 وارد فرودگاه بندرعباس می‌شود.

اصغرزاده اضافه کرد: فردا در فرودگاه زاهدان یک پرواز حج داریم که ساعت 04:20 وارد فرودگاه زاهدان از مبدا مدینه می‌شود.

وی ادامه داد: امروز 2 پرواز از مبدا مدینه به فرودگاه امام در ساعت 11:55 و 21:05 داریم همچنین پرواز شماره 1535 هما ساعت 04:40 بامداد فردا وارد فرودگاه امام خمینی (ره) می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: همچنین از جده امروز سه پرواز به فرودگاه امام داریم که در ساعات 14:55 و 16:55 به زمین می‌نشیند، ضمن آنکه  پرواز شماره 1521 هما ساعت 01:55 فردا در فرودگاه امام فرود می‌آید.

‌خانواده حجاج‌ برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج به کشور می‌توانند به سایت haj.iranair.com مراجعه‌ کنند.

‌در مدت زمان بازگشت حجاج به کشور شماره تلفن‌های 46625151 و 09121132540 و 09122997108 پاسخگوی سوالات در خصوص روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج است.

 

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از: خبرگزاری مهر (لینک 1)، (لینک 2)، (لینک 3)، (لینک 4)، (لینک 5) // تسنیم // فارس نیوز

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو