پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | روسیه زمان برگزاری رزمایش‌های استراتژیک “Center-۲۰۱۹” را اعلام کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 220036 // // //


روسیه زمان برگزاری رزمایش‌های استراتژیک “Center-۲۰۱۹” را اعلام کرد

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، مانورهای استراتژیک “Center-۲۰۱۹” طی ۱۶ تا ۲۱ سپتامبر با مشارکت ۱۳۰ هزار نظامی و بیش از ۲۰ هزار واحد از تجهیزات و سلاح و ۶۰۰ هواپیما برگزار خواهد شد.


روسیه زمان برگزاری رزمایش‌های استراتژیک “Center-۲۰۱۹” را اعلام کرد

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: در کل در این تمارین مرکز فرماندهی استراتژیک علاوه بر تسلیحات فوق الذکر، ۱۲۸ هزار نظامی و حدود ۱۵ کشتی و کشتی پشتیبانی حضور خواهند داشت.

به گفته وزارت دفاع روسیه، در دریای خزر عملیات تجمع نیروهای ناوگان دریای خزر در راستای حمایت از نیروهای زمینی مستقر در ساحل و حمایت از ارتباطات دریایی و مناطق فعالیت اقتصادی دریایی اجرا خواهد شد.

این وزارتخانه اشاره کرد، طی این مانورها تمام مسائل مربوط به گروه‌های عضو ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش و تضمین امنیت نظامی از منظر استراتژی آسیای مرکزی مورد تعامل قرار خواهد گرفت.

وزارت دفاع روسیه اهداف اصلی رزمایش “Center-۲۰۱۹” را در سطح نیروها و آموزش عملی آنها محدود ندانست بلکه افزایش سطح همکاری و به نمایش گذاشتن آمادگی ارتش‌ها در روسیه و کشورهای آسیای مرکزی برای حمایت از منافع ملی را از اهداف رزمایش برشمرد.

همچنین دفتر ناوگان دریای سیاه روسیه اظهار کرد، نیروهای این ناوگان که در شبه‌جزیره کریمه و منطقه کراسنودار در جنوب روسیه مستقر هستند، مانور مشترک برگزار کرده‌اند.

در بیانیه این ناوگان آمده است: یک مانور نظامی در راستای برنامه تایید شده در ناوگان دریای سیاه برگزار شده است. این مانور نظامی اقداماتی را در راستای فرماندهی و کنترل نیروهای این ناوگان در شرایط اعلام وضعیت هشدار و سازماندهی عملیاتی یگان‌ها در چارچوب گروه‌بندی چندمنظوره در شبه‌جزیره کریمه تمرین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، طبق این بیانیه، مراکز فرماندهی نظامی ناوگان دریای سیاه، پایگاه‌های دریایی کریمه و نووروسیسک، نیروهای دفاعی ساحلی و دریایی و حمل‌ونقل دریایی در این مانور شرکت دارند. در این مانور نظامی ۱۵۰۰ نیرو و ۲۰۰ تجهیزات نظامی هستند.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو