پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین

تاریخ خبر: // کد خبر: 220375 // // //


ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین

نشنال اینترست در گزارشی مدعی شده که ایران به دنبال تهیه سه مدل جت جنگنده از روسیه و چین بوده اما تاکنون موفق به این کار نشده است.


ادعای نشنال اینترست درباره قصد ایران برای خرید جنگنده از روسیه و چین

نشریه نشنال اینترست روز پنجشنبه در مقاله‌ای با اشاره به توان هوایی ایران، مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران مدت‌هاست که می‌خواهد دو جت جنگنده Mig-31 و su-27 را از مسکو و جت جنگنده J-10 را از پکن خریداری کند.

نشنال اینترست در این مقاله مدعی شده که جمهوری اسلامی از آنجا که جت‌های جنگی ایران قدیمی شده‌اند و جت‌های جدیدشان تنها نمونه‌ای از طرح‌ جت‌های قدیمی‌شان است، قصد خرید این جت‌های جنگنده را کرده است.

به گزارش ایسنا، در پی خروج آمریکا از برجام و آغاز جنگی اقتصادی با وضع تحریم‌های تمام عیار علیه ایران، اداره نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا – اوفاک – در اطلاعیه‌ای “فعالان در صنایع هواپیمایی را از خطر قرار گرفتن در معرض اقدامات تنبیهی و تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده به دلیل ارتباط یا انتقال بدون مجوز هواپیما، قطعات و اقلام، فناوری یا خدمات هواپیمایی به ایران یا شرکت‌های هواپیمایی تحریمی ایران و مرتبط با ایران” آگاه ساخته است.

سیگال مندلکر، معاون وزارت خزانه‌داری در امور مقابله با تروریسم و اطلاعات مالی گفته است که دست اندرکاران صنایع هواپیمایی بین‌المللی از جمله ارائه‌دهندگان خدمات مانند آژانس‌های مسافرتی، کارگزاران و شرکت‌های نمایندگی باید نهایت هشیاری را به خرج دهند تا در فعالیت‌های ایران سهیم نشوند.

این در حالی است که عربستان سعودی با آزادی تمام، سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با انگلیس امضا کرد تا براساس آن ۴۸ فروند جنگنده تایفون را از لندن خریداری کند. عربستان در همین هفته، منطقه «عطان» واقع در جنوب صنعای یمن را با جنگنده‌های بمب‌افکن خود بمباران کرد.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو