پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | عملیات موفق رهگیری هواپیماهای شناسایی خارجی از سوی نیروی هوایی روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 220670 // // //


عملیات موفق رهگیری هواپیماهای شناسایی خارجی از سوی نیروی هوایی روسیه

وزارت دفاع روسیه از عملیات رهگیری جنگنده‌های این کشور نزدیک مرزهای روسیه و دور کردن هواپیماهای شناسایی خارجی خبر داد.


عملیات موفق رهگیری هواپیماهای شناسایی خارجی از سوی نیروی هوایی روسیه

وزارت دفاع روسیه از عملیات موفق رهگیری هواپیماهای خارجی  در اطراف مرزهای خود و از سوی جنگنده‌های نیروی هوایی روسیه خبر داد.

وبگاه «راشن اوی‌ایشن» به نقل از روزنامه روسی «کراسنایا زوزدا» نوشت که بنابر  اعلام وزارت دفاع روسیه، جنگنده‌های نیروی هوایی این کشور هفته گذشته 20 نوبت عملیات موفق رهگیری را نزدیک مرزهای روسیه انجام دادند.

برخی کارشناسان معتقدند نیروی دریایی آمریکا سعی دارد در پوشش رزمایش‌های مختلف، با استفاده از هواپیماهای جاسوسی دوربرد، عملیات شنود علیه روسیه انجام دهد. ناتو نیز چندی قبل رزمایش دریایی را تحت عنوان «بالتاپس-2019» در جنوب دریای بالتیک برگزار کرد و در این رزمایش 40 کشتی و زیردریایی و 40 فروند هواپیما از 18 کشور شرکت دارند.

 به نوشته این منبع خبری، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که 27 فروند هواپیمای خارجی هفته گذشته نزدیک مرزهای روسیه قصد انجام عملیات شناسایی را داشتند. وزارت دفاع روسیه بدون اشاره به نوع هواپیماهای تجسسی خارجی، از  رهگیری موفق جنگنده‌های روسی در جریان ماموریت‌های هفته گذشته خبر داد.

 پرواز پهپادها و هواپیماهای تجسسی در ماه‌های گذشته در حالی نزدیک مرزهای روسیه افزایش یافت که برخی بر فراز دریای سیاه  و برخی دیگر  نزدیک «کالینینگراد» در غرب روسیه شناسایی شدند. وزارت دفاع روسیه حدود سه هفته قبل در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پی نزدیک شدن یک فروند هواپیمای «پی-8» نیروی دریایی آمریکا به حریم هوایی این کشور و بر فراز دریای بالتیک، دو فروند جنگنده «سوخو-27» برای رهگیری آن اعزام شدند.

به نوشته «اسپوتنیک» جنگنده‌های روسی مطابق قوانین بین‌المللی در فاصله ایمن از این هواپیما قرار گرفته و آن را از حریم هوایی روسیه دور کردند.

منبع : فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو