پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سازمان هوانوردی فدرال آمریکا: پهپاد خود را مسلح نکنید!

تاریخ خبر: // کد خبر: 221165 // // //


سازمان هوانوردی فدرال آمریکا: پهپاد خود را مسلح نکنید!

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا به مردم هشدار داد که از مسلح کردن پهپادهای خود پرهیز کنند تا مجبور به پرداخت جریمه چند ۱۰ هزار دلاری نشوند.


سازمان هوانوردی فدرال آمریکا: پهپاد خود را مسلح نکنید!

همه احتمالا آگاه هستند که مسلح کردن هواپیماهای بدون سرنشین یا همان پهپادها ایده بدی است، اما به نظر می‌رسد که برخی افراد نسبت به آن بی اهمیت هستند.

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا (FAA) هشدارهایی در مورد تجهیز پهپادها به سلاح صادر و خاطرنشان کرده است که این امر نقض قوانین و یک تخلف فدرال یا ایالتی است که افراد ممکن است مرتکب شوند.

این سازمان همچنین در این هشدار خاطرنشان کرد که مسلح کردن پهپادها می‌تواند آسیب جدی به فرد و حساب بانکی وی بزند، چرا که این کار تا ۲۵ هزار دلار جریمه در بر خواهد داشت.

هنوز مشخص نیست که چه چیزی موجب این موضع شدید اللحن سازمان هوانوردی فدرال آمریکا در مورد این موضوع شده است، اما بر کسی پوشیده نیست که برخی آمریکایی‌ها سالهاست که پهپادهای خود را به انواع اسلحه‌ها، پرتابگر شعله‌های آتش و سایر تجهیزات نظامی تجهیز می‌کنند، اگرچه که غالبا از روی کنجکاوی است و هدف شومی پشتش نیست اما به هر حال خطرناک است و ممکن است جان افراد را تهدید کند.

ممکن است ویدیویی که به تازگی پخش شده و شلیک به وسایل آتش بازی روی هوا توسط یک پهپاد در یک مهمانی را نشان می‌دهد، دیده باشید. حال اگر یکی از تیرها به مهمانان برخورد می‌کرد چه می‌شد؟

بنابراین قانون‌گذار احساس وظیفه کرده است تا بدین ترتیب احتمال وقوع یک حادثه جدی را کاهش دهد تا شاهد آتش گرفتن خانه‌ها یا آسیب به مردم توسط پهپادهای مسلح نباشیم.

سازمان فدرال هوانوردی (The Federal Aviation Administration) اداره‌ای از واحد ترابری ایالات متحده آمریکا است که وظیفه کنترل و سرپرستی همه امور هوانوردی غیرنظامی در آمریکا را به عهده دارد. اداره هوانوردی فدرال اجازه‌نامه‌های ملی پرواز و همچنین پرتاب‌های فضایی را صادر می‌کند.

 

منبع : ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو