پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ⁣تبعیض زبانی در هواپیمایی ممنوع

تاریخ خبر: // کد خبر: 222405 // // //


⁣تبعیض زبانی در هواپیمایی ممنوع

موضوع تبعیض زبانی در شرکت های هواپیمایی یکی از مواردی است که گاهی شرکت های هواپیمایی را مجبور به پرداخت جریمه های سنگینی می کند .


⁣تبعیض زبانی در هواپیمایی ممنوع

موضوع تبعیض زبانی در شرکت های هواپیمایی یکی از مواردی است که گاهی شرکت های هواپیمایی را مجبور به پرداخت جریمه های سنگینی می کند . چندی پیش یک مسافر از حذف زبان سلتیک در پرواز از فلای دبی شکایت کرد . این مسافر ادعا کرده بود که این شرکت قبلا اطلاعات پرواز را به زبان انگلیسی و سلتیک ارایه می کرد ولی چندی است که فقط انگلیسی ارایه می شود . این امر به جنجالی در توئیتر بدل شد تا آن جا که فلای بی مجبور به تغییر رویه خود گردید .
اما ایرکانادا از این تبعیض زبانی آسیب جدی تری خورده است . بر اساس قوانین کانادا هر دو زبان انگلیسی و فرانسه در کانادا از اعتبار یکسان برخوردارند . یک ماه پیش دو مسافر فرانسوی زبان کانادایی از ایرکانادا شکایت کردند که این قانون را زیر پا گذاشته است . آن ها مدعی شدند که روی کمربندهای صندلی کلمه لیفت فقط به زبان انگلیسی حک شده و کلمه خروج به زبان انگلیسی در خروجی های اضطراری نیز با فونت درشت تری نوشته شده است . این زوج کانادایی در شکایت خود موفق شدند که از ایرکانادا مبلغ هنگفتی دریافت کنند. علاوه بر این ایرکانادا مجبور به اصلاح موارد یاد شده گردید .

 

منبع : با اندکی تلخبص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی AiraChannel


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو