پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ⁣استخدام های غیر معمول در هواپیمایی اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 222407 // // //


⁣استخدام های غیر معمول در هواپیمایی اروپا

88 درصد از خلبانان اروپا با واسطه یکی از کارگزاری های بین المللی به صورت قرارداد خود اشتغالی مشغول به کار هستند . خود اشتغالی به این مفهوم است که در صورت پرواز حقوق دریافت می کنند و درغیر این صورت شرکت هواپیمایی هیچ تعهدی به خلبان ندارد.


⁣استخدام های غیر معمول در هواپیمایی اروپا

کمیسیون اتحادیه اروپا در سال 2018 تحقیقات کاملی را در مورد شرایط اشتغال خدمه پروازی در اروپا آغاز کرد . در این تحقیق حدود 6000 خلبان ، 2200 خدمه کابین ، 9 بازرس ، 12 کارمند وزارتخانه ، 27 شرکت هواپیمایی شرکت کردند ولی با وجود دعوت مجری از آژانس های کارگزاری ، هیچ آژانسی در این تحقیق شرکت نکرد. نتیجه کلی این تحقیق نشان داد که از هر 5 خلبان ، یک خلبان در استخدام غیر معمول شرکت های هواپیمایی اروپا است . واژه غیر معمول در این تحقیق چند وجهی است . به عبارتی 88 درصد از خلبانان اروپا با واسطه یکی از کارگزاری های بین المللی به صورت قرارداد خود اشتغالی مشغول به کار هستند . خود اشتغالی به این مفهوم است که در صورت پرواز حقوق دریافت می کنند و درغیر این صورت شرکت هواپیمایی هیچ تعهدی به خلبان ندارد.
این تحقیق نشان می دهد که 75 درصد این آمار برای شرکت های هواپیمایی ارزان قیمت کار می کنند . علاوه بر این 40 درصد از خلبانان این گروه ، خلبانان جوان 20 تا 30 ساله هستند که برای تجربه اندوزی ، به این سیستم جواب مثبت می دهند . کمیسیون اروپا معتقد است که کارگزاران بین المللی با دور زدن قوانین کار ، چنین بازاری را مدیریت می کنند . این کمیسیون اذعان دارد که پیامدهای ناشی از این روند ، ایمنی پروازهای اروپا را تهدید خواهد کرد .

منبع : با اندکی تلخبص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی AiraChannel


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو