پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مجبور شویم؛ از ابزار قانونی برای تسویه با ایرلاین‌ها استفاده می‌کنیم

تاریخ خبر: // کد خبر: 222448 // // // //


مجبور شویم؛ از ابزار قانونی برای تسویه با ایرلاین‌ها استفاده می‌کنیم

سیاوش امیر مکری ،مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه اگر لازم باشد از ابزار قانونی برای وصول بدهی‌ها استفاده می‌کنیم، گفت: هیچ درخواستی از سوی دستگاه‌های وابسته به وزارت راه و شهرسازی یا سایر نهادها برای برداشت و استقراض نداشتیم و تا کنون نه به ایران ایر و نه به وزارت راه برای پرداخت حقوق کارکنان و تکمیل مسکن مهر پولی قرض نداده‌ایم.


مجبور شویم؛ از ابزار قانونی برای تسویه با ایرلاین‌ها استفاده می‌کنیم

سیاوش امیر مکریدرباره روند وصول مطالبات شرکت فرودگاه از ایرلاین‌ها بابت ارایه خدمات فرودگاهی و ناوبری و مشتریان خوش‌حساب و بدحساب در این پرداخت بدهی‌ها، اظهارداشت: مشتری بدحساب نداریم اما واقعیت این است که شرکت‌های هواپیمایی وضعیت مالی خوبی ندارند.

وی با بیان اینکه ایرلاین‌ها اعتبار دارند اما پول ندارند، ادامه داد: به دنبال تعامل با ایرلاین‌های خوش‌حساب و بدحساب هستیم که  با روشی مناسب تسویه حساب کنیم و خوشبختانه به خوبی هم پیش رفته‌ایم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی با اشاره به میزان مطالبات شرکت فرودگاه از ایرلاین‌ها، گفت: بدهی ایرلاین‌ها چیزی حدود 700 میلیارد تومان است که با همکاری شرکت‌های هواپیمایی به تدریج در حال وصول مطالبات هستیم.

امیرمکری با تاکید بر اینکه به دنبال وصول مطالبات با روش مسالمت‌آمیز هستیم،‌ اظهار داشت: اگر  شرکت‌های هواپیمایی از راه‌های مسالمت‌آمیز اقدام به پرداخت بدهی‌ها نکنند، مجبور خواهیم شد از ابزارهای قانونی استفاده کنیم چراکه موظفیم سرویس و خدمات استاندارد ارایه دهیم که بخشی از منابع ارایه خدمات از همین وصول بدهی‌ها تامین می‌شود. بنابراین اگر لازم باشد از ابزار قانونی برای وصول بدهی‌ها استفاده می‌کنیم اما امیدواریم که این اتفاق نیفتد.

وی درباره برداشت از منابع درآمدی شرکت فرودگاه برای تامین اعتبارات سایر پروژه‌ها از جمله تکمیل مسکن مهر تاکید کرد: هیچ درخواستی از سوی دستگاه‌های وابسته به وزارت راه و شهرسازی یا سایر نهادها برای برداشت و استقراض نداشتیم و تا کنون نه به ایران ایر و نه به وزارت راه برای پرداخت حقوق کارکنان و تکمیل مسکن مهر پولی قرض نداده‌ایم.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی همچنین درباره ساخت فرودگاه جدید گفت: ساخت فرودگاه جدید در مشهد و اهواز در دست مطالعه و بررسی است.

امیرمکری با اشاره به عملکرد مالی شرکت هواپیمایی ایران ایرتور پس از واگذاری و انجام تعهداتش از جمله پرداخت بدهی‌ها، اظهار داشت: ایران ایرتور همزمان با پرداخت هزینه‌های جاری، در حال پرداخت بدهی‌های گذشته است و از این رو یکی از ایرلاین‌های داخلی خوش حساب محسوب می‌شود و مشکلی در حال حاضر با این شرکت نداریم.

منبع :یا اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو