پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ارزش کشفیات پلیس فرودگاه، امسال ۴۲۲ میلیارد ریال بوده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 222963 // // //


ارزش کشفیات پلیس فرودگاه، امسال ۴۲۲ میلیارد ریال بوده است

سردار حسن مهری ،فرمانده پلیس فرودگاه های کشور، گفت: در حوزه کشف کالای قاچاق اقدامات موثری انجام گرفته است که ارزش ریالی این کشفیات تاکنون، به گفته کارشناسان مربوطه مبلغ ۴۲۲ میلیارد ریال است که در این رابطه ۹ نفر دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.


ارزش کشفیات پلیس فرودگاه، امسال ۴۲۲ میلیارد ریال بوده است

سردار حسن مهری روز دوشنبه در این خصوص توضیح داد: با طرح ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین کنترل و نظارت بیشتر مرزهای هوایی کشور و برگزاری چندین طرح مبارزه مشترک بین فرودگاهی در حوزه قاچاق، موفق به کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی کالا و ارز قاچاق شده ایم.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در خصوص کشف سرقت و اموال مسروقه در سال جاری بیان کرد: تاکنون ۵۸ فقره سرقت به وقوع پیوسته که ۳۷ فقره کشف و ۵۰ متهم در این خصوص دستگیر شدند.

سردار مهری افزود: در رابطه با ۹ فقره جعل و کلاهبرداری به وقوع پیوسته همگی کشف و ۹ نفر دستگیر شده و در استعلام صورت گرفته توسط ماموران آگاهی در حوزه فرودگاه ۱۷۱۶ خودرو دارای دستور توقیف از سوی مراجع قضائی در پارگینگ های فرودگاهی توقیف شده اند.

وی یکی از کلیدی ترین وظایف پلیس فرودگاه های کشور را خدمت رسانی هرساله به زائران بیت الله الحرام عنوان کرد و افزود: در سال جاری نشست های خوبی برای هماهنگی هرچه بیشتر با مدیران فرودگاهی در حوزه حج تمتع برگزار کرده ایم تا بازهم با پایان عملیات بازگشت حجاج به میهن عزیزمان شاهد رضایت زوار گرامی از عملکردمان باشیم.

سردار مهری میزان کشفیات مواد مخدر در ۴ ماهه نخست سال ۹۸ را در سراسر فرودگاه های کشور ۳۸۳ کیلوگرم اعلام کرد و افزود: با چهره زنی و دقت عمل ماموران در گیت های بازرسی در این خصوص ۳۱۳۹ متهم دستگیر شده اند.

این مقام انتظامی در تشریح اقدامات پلیس فرودگاه در سایر حوزه ها اظهار داشت: در ۴ ماهه اول سال جاری ۵۱۷ مورد کلاس آگاه سازی در خصوص جرایم مهمه با دعوت از اساتید مجرب و ۲۶ مورد صحت عمل کارکنان از قبیل رد رشوه و استرداد اموال داشته ایم.

وی در بخش پایانی صحبت های خود ضمن دعوت از همه ارگان ها و ادارات دولتی حاضر در فرودگاه های کشور به همکاری با عوامل پلیس فرودگاه اظهار امیدواری کرد  با تعامل دو سویه شاهد توفیقات روز افزون این پلیس در صنعت هوایی کشور باشیم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو