پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستگیری 3200 سارق و قاچاقچی در فرودگاه‌های کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 223304 // // //


دستگیری 3200 سارق و قاچاقچی در فرودگاه‌های کشور

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از دستگیری 3207 نفر سارق، قاچاقچی و کلاهبردار توسط مأموران پلیس فرودگاه های سراسر کشور طی 4 ماه خبر داد.


دستگیری 3200 سارق و قاچاقچی در فرودگاه‌های کشور

سردار حسن مهری رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور در تشریح عملکرد پلیس فرودگاه در 4 ماهه نخست سال جاری، با اشاره به میزان کشفیات کالا و ارز قاچاق در فرودگاه های سراسر کشور اظهار داشت: در حوزه کشف کالای قاچاق، ارزش ریالی کشفیات 422 میلیارد ریال است که در این رابطه 9 نفر دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شدند.
وی ادامه داد: با طرح ریزی و انجام اقدامات پیشگیرانه و همچنین کنترل و نظارت بیشتر بر مرزهای هوایی کشور و برگزاری چندین طرح مبارزه مشترک بین فرودگاهی در حوزه قاچاق، موفق به کشف و ضبط مقادیر قابل توجهی کالا و ارز قاچاق شده ایم.
فرمانده پلیس فرودگاه های کشور در خصوص کشف سرقت و اموال مسروقه در سال جاری بیان کرد: تاکنون 58 فقره سرقت به وقوع پیوسته که 37 فقره کشف و 50 متهم در این خصوص دستگیر شدند.
سردار مهری افزود: در رابطه با 9 فقره جعل و کلاهبرداری به وقوع پیوسته، همگی کشف و 9 نفر دستگیر شدند؛ همچنین در استعلام صورت گرفته توسط ماموران آگاهی در حوزه فرودگاه 1716 خودروی دارای دستور توقیف از سوی مراجع قضایی در پارگینگ های فرودگاهی توقیف شده اند.
وی یکی از کلیدی ترین وظایف پلیس فرودگاه های کشور را خدمت رسانی هرساله به زائران بیت الله الحرام عنوان کرد و افزود: در سال جاری نشست های خوبی برای هماهنگی هرچه بیشتر با مدیران فرودگاهی در حوزه حج تمتع برگزار کرده ایم تا با پایان عملیات بازگشت حجاج به میهن عزیزمان شاهد رضایت زوار گرامی از عملکردمان باشیم.
سردار مهری، میزان کشفیات مواد مخدر در 4 ماهه نخست سال 98 را در سراسر فرودگاه های کشور 383 کیلوگرم اعلام داشت و افزود: با چهره زنی و دقت عمل ماموران در گیت های بازرسی در این خصوص 3139 متهم دستگیر شده اند.
این مقام انتظامی در تشریح اقدامات پلیس فرودگاه در سایر حوزه ها اظهار داشت: در 4 ماهه اول سال جاری 517 مورد کلاس آگاه سازی در خصوص جرایم مهم با دعوت از اساتید مجرب برگزار کرده ایم؛ همچنین 26 مورد صحت عمل کارکنان از قبیل رد رشوه و استرداد اموال داشته ایم.
رئیس پلیس فرودگاه‌های کشور ضمن دعوت از همه ارگان ها و ادارات دولتی حاضر در فرودگاه های کشور به همکاری با عوامل پلیس فرودگاه اظهار امیدواری کرد: با تعامل دو سویه شاهد توفیقات روز افزون این پلیس در صنعت هوایی کشور باشیم.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت روزنامه آذربایجان


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو