پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ورود حدود 54 هزار حاجی به فرودگاه ها / انجام برخی پرواز‌های حج با تعجیل ۲ ساعته

تاریخ خبر: // کد خبر: 223343 // // //


ورود حدود 54 هزار حاجی به فرودگاه ها / انجام برخی پرواز‌های حج با تعجیل ۲ ساعته

حشمت الله قربانی در تشریح آخرین وضعیت پرواز‌های برگشت حجاج اظهار داشت: تا ساعت پایانی روز گذشته که نوزدهمین روز پرواز‌های برگشت حجاج بود، ۲۱۹ پرواز به ۱۸ فرودگاه کشور انجام شد و ۵۳ هزار و ۸۸۵ حاجی به کشور برگشتند.


ورود حدود 54 هزار حاجی به فرودگاه ها /  انجام برخی پرواز‌های حج با تعجیل ۲ ساعته

انجام 13 پرواز حج به شش فرودگاه طی امروز/ ورود حدود 54 هزار حاجی به فرودگاه ها

مسوول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از انجام 13 پرواز بازگشت حجاج به شش فرودگاه تحت مالکیت شرکت شامل اصفهان، ارومیه، همدان، کرمان، تبریز و مشهد طی امروز (13 شهریور) خبر داد.

حشمت اله قربانی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این خبر عنوان کرد: با این پروازها 3200 حاجی به کشور بازمی گردند.

مسوول عملیات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به پایان عملیات حج در 12 فرودگاه شامل ساری، یزد، زنجان، بندرعباس، زاهدان، اهواز، بوشهر، کرمانشاه، گرگان، شیراز، بیرجند و رشت گفت: تا پایان 12 شهریور (نوزدهمین روز عملیات بازگشت حجاج) 219 پرواز با ورود 53 هزار و 885 حاجی به فرودگاه های تحت مالکیت شرکت انجام شد.

۸۲ درصد حجاج برگشتند / انجام برخی پرواز‌های حج با تعجیل ۲ ساعته

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران گفت: ۷۲ هزار و ۱۳۰ نفر از حجاج از طریق ۲۹۵ پرواز تا ساعت پایانی روز گذشته به کشور برگشتند که این رقم معادل ۸۲ درصد کل حجاج است.

حشمت الله قربانی در تشریح آخرین وضعیت پرواز‌های برگشت حجاج اظهار داشت: تا ساعت پایانی روز گذشته که نوزدهمین روز پرواز‌های برگشت حجاج بود، ۲۱۹ پرواز به ۱۸ فرودگاه کشور انجام شد و ۵۳ هزار و ۸۸۵ حاجی به کشور برگشتند.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران ادامه داد: همچنین تا ساعت پایانی روز گذشته ۷۶ پرواز برگشت حج توسط ایران‌ایر از جده و مدینه به فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شد و ۱۸ هزار و ۲۵۰ نفر از حجاج از طریق این فرودگاه به کشور برگشتند.

وی اظهار داشت: جمعا ۷۲ هزار و ۱۳۰ نفر از حجاج از طریق ۲۹۵ پرواز تا ساعت پایانی روز گذشته به کشور برگشتند که این رقم معادل ۸۲ درصد کل حجاج است.

قربانی بیان کرد: امروز چهارشنبه سیزدهم شهریور نیز ۱۷ پرواز حج توسط ایران‌ایر از جده و مدینه به فرودگاه‌های کشور داریم.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران یادآور شد: پرواز‌های برگشت حجاج در ۱۲ فرودگاه به پایان رسیده است و در ۷ فرودگاه نیز پرواز‌های برگشت ادامه دارد.

وی با بیان اینکه هفدهم شهریور ماه آخرین پرواز‌های حج است، اظهار داشت: امسال تعداد کل زائران ۸۸ هزار و ۶۰۰ نفر است که از طریق ۳۶۴ پرواز به کشور برمی‌گردند.

قربانی با اشاره به کاهش بسزای تاخیرات در پرواز‌های حج و تعجیل در انجام پرواز‌ها گفت: در یک هفته اخیر اغلب پرواز‌های برگشت حجاج با تعجیل انجام شد، حتی ما تعجیل دو ساعته هم داشتیم که این نشان از تعامل مناسب همه ارگان‌های دست‌اندرکار حج شامل ایران‌ایر، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سپاه، پلیس، گذرنامه، گمرک، سازمان حج و زیارت و … دارد.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بیان کرد: در هفته گذشته از ۱۵ الی ۱۶ پروازی که روزانه توسط ایران‌ایر انجام می‌شد، ۱۲ پرواز در روز با تعجیل و حدود ۳ پرواز با تاخیرات ۱۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای انجام شد.

گفتنی است پرواز‌های برگشت حجاج از ۲۵ مرداد آغاز شد و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد، ۳۶۱ پرواز برگشت حج داریم که ۱۷۶ پرواز از فرودگاه جده و ۱۸۵ پرواز از فرودگاه مدینه است.

میزان مجاز بار ایران‌ایر در پرواز‌ها ۳۰ کیلوگرم است که در پرواز‌های حج این رقم به ۴۰ کیلوگرم (۲ بسته ۲۰ کیلوگرمی) افزایش یافته است، همچنین حجاج می‌توانند کیف دستی تا ۵ کیلوگرم را وارد کابین هواپیما کنند.

‌پرواز‌های برگشت حجاج در ۱۹ فرودگاه امام خمینی (ره)، اهواز، اصفهان، بیرجند، ارومیه، بندرعباس، بوشهر، تبریز، رشت زنجان، زاهدان، ساری، شیراز، کرمان، کرمانشاه، گرگان، مشهد، همدان و یزد انجام می‌شود.

ا‌مسال بیشترین تعداد پروازها، ۹۵ پرواز از فرودگاه امام و کمترین تعداد آن، ۲ پرواز از فرودگاه رشت است.

‌امسال ۹ فروند هواپیما پرواز‌های حج را انجام دادند و میزان زوار نسبت به سال گذشته ۹۸ درصد رشد داشت.

طبق الزام طرف سعودی، امسال پرواز‌های حج باید فقط توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران انجام شود و ایران امکان استفاده از دیگر شرکت‌های هواپیمایی برای پرواز‌های حج را ندارد؛ مقامات سعودی گفته‌اند، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به تنهایی و با هواپیمای ملکی خودش باید پرواز‌های حج را انجام دهد، پیش از این ایرلاین سعودی، قشم‌ایر و ماهان به ایران‌ایر در پرواز‌های حج و اعزام حجاج کمک می‌کردند.

‌خانواده حجاج برای دریافت اطلاعات مربوط به روز و ساعت پرواز‌های بازگشت حجاج به کشور می‌توانند به سایت haj.iranair.com مراجعه کنند.

‌در مدت زمان بازگشت حجاج به کشور شماره تلفن‌های ۴۶۶۲۵۱۵۱ و ۰۹۱۲۱۱۳۲۵۴۰ و ۰۹۱۲۲۹۹۷۱۰۸ پاسخگوی سوالات در خصوص روز و ساعت پرواز‌های بازگشت حجاج است.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها // خبرگزاری دانشجو


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو