پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آخرین اخبار حج، جمعه 15 شهریور 98

تاریخ خبر: // کد خبر: 223724 // // //


آخرین اخبار حج، جمعه 15 شهریور 98

آخرین اخبار پروازهای بازگشت حجاج در روز جمعه 15 شهریور 98 را در خبر زیر می خوانید.


آخرین اخبار حج، جمعه 15 شهریور 98

 

 

 

 

 

 

تمامی حجاج آذربایجان‌ غربی از مکه بازگشتند

معاون سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه امسال تعداد زائران حج این استان هشت درصد افزایش یافته بود، گفت: در موسم حج امسال سه هزار و ۱۱۰ نفر از این استان به سرزمین وحی مشرف شده‌ بودند که همه آنان به کشور بازگشتند.

شاهین حق‌شناس با اشاره به اینکه امسال تعداد زائران حج این استان هشت درصد افزایش یافته بود، گفت: در موسم حج امسال سه هزار و ۱۱۰ نفر از این استان به سرزمین وحی مشرف شده‌ بودند که همه آنان به کشور بازگشتند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱۶ نفر عوامل اجرایی این زائران را همراهی می‌کردند، افزود: این زائران در قالب ۲۱ کاروان به حج تمتع مشرف شدند.

معاون سازمان حج و زیارت آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه زائران این استان توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر اعزام شدند، بیان کرد: پروازهای رفت این زوار از فرودگاه ارومیه به فرودگاه جده و پروازهای برگشت نیز از مدینه منوره به ارومیه انجام شد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی بسیار خوبی برای آسایش حجاج ایرانی در سال جاری انجام شد و هتل‌ها، خودروهای حمل و نقل عمومی و هواپیماهای در نظر گرفته شده از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است.

حق‌شناس بیان کرد: امسال مدیریت سه هتل به عوامل اجرایی آذربایجان‌غربی واگذار شده بود که ۲ هتل در مکه مکرمه و یک هتل در مدینه منوره قرار داشت.

وی اعلام کرد: آذربایجان‌غربی به لحاظ تعداد زائر رتبه هشتم کشوری را در بین سایر استان‌های کشور دارا است.

حق شناس بیان کرد: زائران آذربایجان‌غربی از روز هشتم تا سیزدهم ماه جاری در قالب ۱۳ پرواز به ارومیه بازگشتند.

 

بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به کشور بازگشتند

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: از ابتدای عملیات بازگشت حاجیان(۲۵ مردادماه) تاکنون، بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به کشور بازگشته‌اند.

علیرضا رشیدیان گفت: تا آخر وقت پنجشنبه، ۷۹ هزار و ۸۷۷ نفر معادل بیش از ۹۰ درصد حاجیان ایرانی به وطن بازگشته‌اند.

وی افزود: هم اکنون در مدینه النبی، یک هزار و ۳۷۷ نفر و در مکه مکرمه ۶ هزار و ۴۰۹ نفراز زائران ایرانی حضور دارند و خدمات به آنها در حال انجام است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان این موضوع که عملیات حج ظرف ۷۲ ساعت آینده به اتمام می رسد، ادامه داد: از روز ۱۶ شهریورماه خدمات حمل و نقل درون شهری در مکه پایان می‌یابد اما سایر خدمات چون تردد بین شهری، آشپزخانه‌ها و مراکز بهداشتی ما تا آخرین نفر مشغول خدمات‌دهی خواهند بود.

وی ابراز امیدواری کرد : تا اتمام عملیات حج در ۱۷ شهریورماه، تمامی زائران ایرانی با حجی مقبول و کوله باری از معنویت به کشور بازگردند.

رشیدیان در ادامه با اشاره به خدمات پزشکی هم گفت: مراکز پزشکی هم در حدی که برای خدمات‌دهی به حاجیان حاضر در مکه و مدینه نیاز است فعال و در حال خدمات دهی هستند.

وی اظهار کرد: اکنون، دو نفر از حاجیان ما در بیمارستان مرکز پزشکی حج در مکه و سه نفر دیگر از زائران ما در بیمارستان عربستان سعوی (دو نفر در مکه و یک نفر در مدینه)بستری هستند و امید است قبل از اتمام کار، خدمات مربوط به معالجه آنان انجام شده و آنها را با آخرین پرواز به کشور بازگردانیم .

 

فرود هجدهمین و نوزدهمین پرواز حج تمتع در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

هجدهمین پرواز حج تمتع با شماره پرواز 1419 شرکت هواپیمایی ایران ایر با 268 مسافر از مبدا جده ساعت 00:33 بامداد امروز و نوزدهمین پرواز حج تمتع با شماره پرواز 1427 شرکت هواپیمایی ایران ایر با 223 مسافر از مبدا جده ساعت 03:15 بامداد امروز در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان به زمین نشست.
مرحله دوم پروازهای برگشت حجاج تا فردا ادامه دارد.

 

امسال حجاج خراسان رضوی فوتی نداشته اند/درباره سهمیه عمره هنوز تصمیم گیری نشده است

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: آخرین پرواز حجاج استان روز یکشنبه از طریق فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد صورت خواهد گرفت و امسال دربین حجاج استان فوتی وجود نداشته است.

محمد صادق براتی اظهار داشت: آخرین پرواز حجاج استان خراسان رضوی در سال جاری ، روز یکشنبه ۱۷شهریور ماه از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد صورت خواهد گرفت و فرایند حج امسال در خراسان رضوی با این پرواز به پایان خواهد رسید.

وی تصریح کرد: در این پرواز دو کاروان و تعدادی از عوامل اجرایی حج استان خراسان رضوی به استان بازخواهند گشت که در حدود ۲۵۴نفر از آنها زائر و حدود ۳۰نفر نیز عوامل اجرایی هستند.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی  با بیان اینکه امسال از حجاج استان خراسان رضوی فوتی وجود نداشته است و همه حجاج به سلامت بازگشته اند، بیان داشت: تاکنون ۹هزار و ۶۵۴ زائر به همراه عوامل در قالب ۶۷ کاروان از سفر حج  به استان خراسان رضوی بازگشته اند.

براتی افزود: در مورد اعزام زائران به حج عمره نیز طبق خبرهای غیر رسمی صحبت های مقدماتی انجام شده است و تصمیم براین است که به صورت محدود شروع شود اما تاکنون در مورد تعیین سهمیه استان خراسان رضوی برای این مورد به صورت رسمی صحبتی مطرح نشده است.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی ۴ماهه ابتدایی سال جاری در حدود ۷۰۰هزار زائر عراقی به استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد سفر کرده اند که نسبت به سال گذشته حدود ۲۲درصد افزایش داشته است ،افزود : از ابتدای سال تاپایان مرداد ماه ۱۸میلیون و ۹۲۸ هزار و ۳۲۶نفر وارد استان خراسان رضوی شده اند که ۱۴میلیون و ۸۸۲هزار و ۱۲۶ نفر از آنها به مشهد سفر کرده اند.

 

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز // ایرنا // صدا و سیما // قدس آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو