پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ممنوعیت پرواز هواپیمای رئیس جمهور هند از آسمان پاکستان

تاریخ خبر: // کد خبر: 224387 // // //


ممنوعیت پرواز هواپیمای رئیس جمهور هند از آسمان پاکستان

مقامات پاکستان اجازه پرواز هواپیمای رئیس جمهور هند در حریم هوایی پاکستان را ندادند. هند در واکنش به مسدودسازی مسیر هوایی نخست وزیر این کشور از سوی پاکستان، این گونه اقدامات را بی نتیجه عنوان کرد.


ممنوعیت پرواز هواپیمای رئیس جمهور هند از آسمان پاکستان

مقامات پاکستان اجازه پرواز هواپیمای رئیس جمهور هند در حریم هوایی پاکستان را ندادند.

وزیر اطلاعات و رادیو وتلویزیون پاکستان اعلام کرد که نخست وزیر پاکستان بعید نمی داند که ورود هواپیماهای هند به حریم هوایی کشور ممنوع اعلام شود.

در پی این اقدام پاکستان، راویش کومار، سخنگوی وزارت امور خارجه هند به مسدودسازی مسیر هواپیمای نخست وزیر این کشور توسط پاکستان واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت خارجه هند در واکنشی خشمگینانه گفته است که دهلی نو از این اقدام پاکستان متاسف است، چون سایر کشور ها با عبور مقامات بلند پایه از آسمان خود موافقت می کنند و این یک امر عادی است.

پیش از این، شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در سخنانی اعلام کرد که رئیس جمهور هند برای استفاده از حریم هوایی پاکستان برای سفر به ایسلند درخواست مجوز کرد، اما با توجه به رفتار غیر انسانی هند در کشمیر و در واکنش به این اقدامات، چنین اجازه‌ای داده نشد.

روز گذشته نیز ژنرال قمر جاوید باجواه فرمانده ارتش و عمران‌خان نخست وزیر پاکستان از مناطق مرزی مشترک با هند بازدید کردند.

این روزها روابط هند و پاکستان بر سر مسأله کشمیر به تیرگی و تنش گراییده است.

این تنش‌ها پس از آن صورت گرفت که دولت راستگرای نارندا مودی اوایل ماه جاری میلادی (اوت ۲۰۱۹) در تصمیمی جنجال برانگیز لغو خودمختاری منطقه جامو و کشمیر و سپس حذف بند مربوط به اعطای خودمختاری به منطقه کشمیر از قانون اساسی این کشور را اعلام کرد.

این اقدام با واکنش شدید دولت پاکستان روبه رو شد به صورتی که دولت اسلام آباد اعلام کرد: منطقه جامو و کشمیر را منطقه اشغال شده به دست هند تلقی خواهد کرد و وزیر امور خارجه پاکستان این اقدام را پاکسازی نژادی و مقدمه الحاق کشمیر به هند دانست و با هشدار به دهلی نو تهدید کرد که این امر می‌تواند به جنگ جدیدی میان دو کشور تبدیل شود.

با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از اسپوتنیک // خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو