پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فرودگاه پیام در حوزه صادرات و واردات نقش مهمی دارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 224448 // // //


فرودگاه پیام در حوزه صادرات و واردات نقش مهمی دارد

استاندار البرز گفت: فرودگاه بین المللی پیام در بحث صادرات و واردات نقش مهمی برای البرز دارد.


فرودگاه پیام در حوزه صادرات و واردات نقش مهمی دارد

عزیزالله شهبازی ظهر دوشنبه در مراسم‌ بدرقه مسافران پرواز کرج – مشهد که بعد از وقفه ای مجدد از سرگیری شده بود ضمن تسلیت ایام سوگواری تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار کرد: در سال گذشته تلاش ها و هزینه های زیادی شد تا از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام به جز حمل و نقل باری در زمینه جابجایی مسافر نیز استفاده شود.

وی در ادامه بیان کرد: سال گذشته بیش از ۶۰ میلیارد تومان برای توسعه تجهیزات، توسعه باند فرودگاه، سیستم ناوبری، هواشناسی و هر آنچه برای ایمنی فرودگاه بین المللی پیام در بحث باری و مسافری نیاز بود انجام شد و فرودگاهی بروز با امکانات نو در البرز داریم.

استاندار البرز گفت: در گذشته انجام پروازها به کیش و مشهد و بالعکس را از فرودگاه بین المللی پیام داشتیم اما  چند ماه قبل سانحه هوایی در فرودگاه فتح موجب متوقف شدن پروازهای مسافری فرودگاه بین المللی پیام شد.

وی در ادامه به برگزاری جلسات مختلف در ماه های قبل و با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای راه و ارتباطات و مسئولان سازمان هواپیمایی کشور برای از سرگیری مجدد پروازهای مسافری پیام اشاره کرد و افزود: در جلسات هئیت دولت و در مجلس نیز این موضوع مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

شهبازی با اشاره به اینکه در گذشته مجوز موقتی برای انجام پروازهای مسافری در فرودگاه بین المللی پیام صادر شده بود، بیان کرد: به دلیل ظرفیت های استان البرز کار و تلاش مجدانه برای اخذ مجوز رسمی انجام این پروازها صورت گرفت و با تایید ایمنی پروازها توسط سازمان هواپیمایی کشور این موضوع در جلسه هئیت دولت مطرح و با آن موافقت شد.

وی با اشاره به اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی برای ایجاد اشتغال و رضایتمندی مردم توجه به ظرفیت هایی مانند فرودگاه بین المللی پیام مهم است، افزود: با ایرلاین های مختلف وارد مذاکره شده ایم؛ چون توسعه و انجام پروازهای مسافری از این فرودگاه مطالبه مردم البرز است.

استاندار البرز با اشاره به اینکه بر اساس آماری که از استان های دیگر داریم بیش از  ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر جمعیت ساکن در البرز دارند که به یقین برای سفرهای هوایی می توانند از ظرفیت های فرودگاه بین المللی پیام البرز استفاده کنند، گفت: با احتساب جمعیت البرز و استان های همجوار می توانیم‌ جمعیت ۲۰ میلیون نفری را در بحث مسافرین پروازی از طریق فرودگاه پیام تحت پوشش قرار دهیم.

وی تاکید کرد: امروز برای بدرقه مسافران و زائرین پرواز کرج – مشهد که برای زیارت و حضور در مراسم عزاداری عازم‌ این شهر مقدس می شوند در فرودگاه بین المللی پیام البرز حضور یافته ایم.

شهبازی در ادامه با درخواست از مسئولان فرودگاه بین المللی پیام البرز بیان کرد: در ادامه و بر اساس فناوری های روز مسائل مرتبط با امنیت و ایمنی پرواز را دنبال کنند و تلاش داشته باشند تا در آینده شاهد توسعه پروازهای مسافری داخلی و حتی خارجی از این فرودگاه باشیم.

وی با تاکید بر اینکه فرودگاه بین المللی پیام بخشی از باری که بر دوش فرودگاه بین مهرآباد و فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) و در زمینه جابجابی مسافر است را به دوش می کشد، عنوان کرد: در پرواز امروز مشهد بخشی از مسافران از استان های همجوار بودند و این‌نشان از نقش مهمی فرودگاه پیام در تبادل مسافر دارد.

استاندار البرز در پایان گفت: فرودگاه بین المللی پیام در بحث صادرات و واردات نیز هم نقش مهمی برای البرز دارد.

کد خبر 4715006

منبع : خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو